REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Igor Galas o projekcie Hampton by Hilton w Łodzi

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 25 lis 2015 11:24
Igor Galas o projekcie Hampton by Hilton w Łodzi
Hampton by Hilton Łódź - wizualizacja

Nowy projekt hotelu w centrum Łodzi ma nie tylko na celu przyciągnąć gości, ale również wpasować się w istniejącą tkankę miejską. Igor Galas, partner w PRC Architekci i autor projektu mówi o wyzwaniach stojących za inwestycją.

REKLAMA

- Nasz projekt ma opierać się na efekcie synergii hotelu, biur, usług i handlu. To ważne, by umiejętnie połączyć wszystkie funkcje w jednym miejscu - mówi Igor Galas.

Hampton by Hilton oraz projekt biurowy Piotrkowska 155 znajduje się na rogu ul. Piotrkowskiej - jednego z największych deptaków Europy oraz al. Mickiewicza - jednej z największych arterii w mieście.

- Olbrzymim wyzwaniem było połączenie skali ulicy Piotrkowskiej i alei Mickiewicza. To dwa żywioły - spokojny deptak i ruchliwa, wielopasmowa droga - dodaje Galas.

Dlatego projekt został podzielony na dwie główne części. Pierwsza, niższa, znajduje się tuż przy ul. Piotrkowskiej. Dwie najniższe kondygnacje zajmą usługi oraz handel. Dopiero od drugiego piętra umieszczona zostanie funkcja hotelowa. - Chcieliśmy dopasować się do charakteru ulicy Piotrkowskiej. Dlatego odsunęliśmy budynek od chodnika, tworząc plac miejski. Usługi i handel mają pomóc w ożywieniu tego miejsca - dodaje Galas.

Plac z jednej ze stron wieńczyć będzie niewielki budynek biurowy. Sąsiedztwo zabytkowych kamienic w pierzei sprawiło, że jego projekt musiał być konsultowany z miejskim konserwatorem zabytków. W obiekcie znajdą się albo biura albo centrum medyczne.

W hotelu znajdzie się łącznie 149 pokoi, 3 sale konferencyjne, podziemny garaż na 56 miejsc oraz centrum fitness. 

Druga część projektu to budynek biurowy zwrócony ku al. Mickiewicza. Będzie to wyższy obiekt mający być jedną z głównych części Łodzi. Znajdzie się w nim 20 tys. mkw. powierzchni biurowych.

W tym momencie inwestor przygotowuje się do wystąpienia o pozwolenie na budowę. Budowa ma się rozpocząć na wiosnę 2016 roku i potrwa 24 miesiące.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY