REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

IKEA Bydgoszcz projektu Archmo prawie na finiszu

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 21 maj 2015 09:19
fot. UM Bydgoszcz

Inwestycja IKEA w Bydgoszczy zmierza ku końcowi. Zakończył się montaż wieży nawigacyjnej z logiem sklepu IKEA. Za projekt odpowiada pracownia Archmo Architekci Marcin Moldzyński. Wykonawcą prac jest Budimex.

REKLAMA

Jak podaje bydgoski portal miejski, główne działania, które obecnie prowadzone są w obrębie IKEA Bydgoszcz, to prace instalacyjne i wykończeniowe. Ostatecznych kształtów nabiera także parking, na którym wydzielane są strefy ruchu. To jednak nie koniec zmian.

Teren przy IKEA w dalszym ciągu zazielenia się, a dodatkowo ogrodzony zostaje ekranami akustycznymi, które mają chronić sąsiadów nowo powstałego sklepu przed nadmiernym hałasem. Również wewnątrz hali IKEA mają miejsce ostatnie prace. Odbywają się tam prace instalacyjne, a także montaż drzwi wejściowych i wind.

Projekt nowego sklepu IKEA powstała na deskach pracowni Archmo Architekci Marcin Moldzyński. Generalnym wykonawcą IKEA Bydgoszcz jest Budimex.

Trzypiętrowa IKEA o powierzchni ok. 30 tys. mkw., wraz z magazynem i parkingiem na ponad 1100 miejsc, powstaje na działce położonej przy skrzyżowaniu ulic Fordońskiej i Łowickiej w Bydgoszczy. Jak podaje bydgoski portal miejski, inwestor nie określa jeszcze dokładnego terminu otwarcia. Planowane jest ono na druga połowę roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY