REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

IKEA w Lublinie na starcie. To projekt Archmo Architekci

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 26 paź 2016 09:07
IKEA w Lublinie na starcie. To projekt Archmo Architekci
IKEA Lublin, fot. materiały prasowe
IKEA w Lublinie na starcie. To projekt Archmo Architekci
IKEA w Lublinie na starcie. To projekt Archmo Architekci
IKEA w Lublinie na starcie. To projekt Archmo Architekci

Budowa dziesiątego w Polsce sklepu IKEA i towarzyszącego mu centrum handlowego w Lublinie rozpoczęła się na dobre. Sklep zaprojektowali projektanci pracowni Archmo Architekci, zaś centrum handlowe - biuro MWM Architekci. Zielone otoczenie sklepu i centrum handlowego IKEA zostało zaprojektowane w taki sposób, aby wkomponowało się w lokalny krajobraz Lubelszczyzny.

REKLAMA

Wkopanie kamienia węgielnego pod sklep i centrum handlowe IKEA jest symbolicznym, wyczekiwanym przez mieszkańców Lublina i okolic początkiem budowy. Prace inżynieryjne trwają już od kilkunastu tygodni. Dotychczas zrealizowano znaczną część makroniwelacji terenu, zabezpieczenia skarp, a także wylano pierwsze betonowe elementy. Rozpoczynają się także intensywne prace przy budowie wiaduktu prowadzącego na teren obecnego placu budowy, który zapewni klientom szybki, bezpieczny i bezkolizyjny dojazd do centrum handlowego.

W uroczystości wzięły udział władze miasta, regionu oraz przedstawiciele IKEA Retail – spółki odpowiedzialnej za sklep, i  IKEA Centres – spółki odpowiedzialnej za budowę i zarządzanie centrum handlowym.

- Sklep IKEA Lublin jest dla nas bardzo ważny. Cieszę się, że stworzymy tutaj wyjątkowe, przyjazne miejsce spotkań dla wszystkich mieszkańców miasta i okolic – powiedziała Anna Pawlak-Kuliga, prezes IKEA Retail w Polsce.
- Chcemy być dobrym sąsiadem - tworzyć jak najlepsze warunki codziennego życia, pomagać kreować funkcjonalne i piękne domowe przestrzenie oraz inspirować do bardziej zrównoważonego życia w domu. Nasza wizja to coś więcej niż dostarczanie mebli i akcesoriów, dlatego podejmujemy wiele różnorodnych aktywności i projektów, które wywierają pozytywny wpływ na środowisko i ludzi. Również w Lublinie będziemy prowadzić inicjatywy promujące proekologiczne i odpowiedzialne społecznie postawy– zaznaczyła Anna Pawlak-Kuliga.

IKEA w Polsce aktywnie działa w obszarze zrównoważonego rozwoju. W przypadku nowo powstającego sklepu, IKEA zainwestuje w instalacje produkujące czystą energię geotermalną. Zielone otoczenie sklepu i centrum handlowego IKEA zostało zaprojektowane w taki sposób, aby wkomponowało się w lokalny krajobraz Lubelszczyzny.

- Bycie dobrym, odpowiedzialnym sąsiadem, dbającym o środowisko i społeczność lokalną, jest dla nas wyjątkowo istotne. Ale kluczem do sukcesu tego projektu są ludzie, których łączą wspólne wartości i relacje oparte na wzajemnym szacunku. Tak właśnie jest w całej grupie IKEA i tak będzie w naszym sklepie, w którym zatrudnimy ok. 220 osób. Obecnie prowadzimy już rekrutację. Rozpoczęliśmy od poszukiwania osób na stanowiska kierownicze i specjalistyczne, a na przełomie listopada i grudnia rozpoczniemy rekrutację na pozostałe stanowiska – powiedziała Monika Kosińska, dyrektor sklepu IKEA Lublin.

Otwarcie sklepu IKEA zaplanowano na trzeci kwartał 2017 roku, a centrum handlowego – na czwarty kwartał 2017 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY