REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

IKEA zazieleniła Bydgoszcz w ramach rekompensaty

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 16 gru 2014 13:57
fot. UM Bydgoszcz

IKEA przy ul. Fordońskiej w Bydgoszczy buduje swój sklep i rozbudowuje komunikacyjny węzeł. Dwadzieścia tysięcy nowych sadzonek to efekt zastępczych nasadzeń dokonanych przez IKEA. Stary Kanał Bydgoski, Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku i pas przy al. Jana Pawła II wzbogaciły się dzięki temu o nową zieleń.

REKLAMA

IKEA we współpracy z Urzędem Miasta zrealizowała projekt posadzenia drzew, krzewów i bylin na terenie Bydgoszczy, w tym także na terenie samej inwestycji. Zgodnie z przepisami działanie to zostało podjęte w ramach rekompensaty za usunięte rośliny, które kolidowały z planami inwestycji budowy sklepu IKEA i przebudowę układu drogowego w jej sąsiedztwie. W trosce o utrzymanie naturalnego krajobrazu, wybrane zostały rośliny, które idealnie wkomponowują się w przestrzeń miejską. Gatunki roślin zostały dobrane również pod kątem przystosowania do warunków siedliskowych, co ułatwi im zrównoważony wzrost - podaje oficjalny portal bydgoszcz.pl

- Na terenie Ogrodu Botanicznego LPKiW Myślęcinek posadzono kolekcję 55 szt. drzew – mówi miejski ogrodnik, Bogna Rybacka. - Znalazły tu swoje miejsce m.in. rzadko spotykane: dawidia chińska, judaszowce, kasztany jadalne, magnolie i glediczje. Skład roślin na pasie zieleni rozdzielającym jezdnie Al. Jana Pawła II (na odcinku między Rondem Toruńskim a Al. Wojska Polskiego) wzbogacił się o gatunki obce w naszej florze – takie jak wiśnie Ukon, jesion pensylwański oraz niespotykane dotąd w tym rejonie miasta: grójecznik japoński i ambrowiec amerykański, których liście pięknie przebarwiają się w okresie jesiennym. Układ nasadzeń zaprojektowano w charakterze krajobrazowym, w postaci swobodnie kształtowanych grup.

Wiosną nasadzenia zostaną uzupełnione o rabaty z krzewów, podkreślające naturalistyczny charakter tej kompozycji. W parku nad Starym Kanałem posadzono 856 jałowców, co stanowi kontynuację procesu zamiany zadarnienia skarp parkowych w formie trawników tradycyjnych, na bardziej odporne na trudne warunki „trawniki jałowcowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY