REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Iluminacje świąteczne w Warszawie już wkrótce

  • Autor: PAP
  • 02 gru 2015 09:11
fot. Fotolia

27-metrowa choinka na pl. Zamkowym i świąteczne lampki na Trakcie Królewskim rozświetlą w sobotę, o godz. 17 warszawskie ulice. W trakcie "Wielkiej iluminacji" zespół Mazowsze zaśpiewa ulubione kolędy, a prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz złoży mieszkańcom świąteczne życzenia.

REKLAMA

Stołeczny ratusz zachęca, aby w sobotę na pl. Zamkowy przyjść z dziećmi, ponieważ będą one pomagały w znalezieniu komety, która pozwoli rozświetlić choinkę. Na tym jednak nie koniec atrakcji. Na pl. Zamkowym wystąpi Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z Nowego Sącza, zatańczą dzieci z zespołu Fasolki, a zespół Mazowsze wspólnie z mieszkańcami stolicy zaśpiewa ulubione kolędy.

Po rozświetleniu choinki, świąteczne lampki rozbłysną na całym Trakcie Królewskim, aż do Wilanowa. Z pl. Zamkowego do ronda de Gaulle'a będzie można przejść we wspólnej paradzie m.in. ze św. Mikołajem i zespołem Mazowsze.

Oprócz tego, w sobotę, już od godz. 15 do 19 w specjalnie przygotowanym namiocie na pl. Zamkowym będzie można własnoręcznie udekorować pierniczki i zabrać je jako choinkową ozdobę do domu.

Miasto zachęca także do przygotowywania w sobotę świątecznych życzeń na tradycyjnych kartkach. Do wszystkich życzeń dołączy się Warszawa, na miejscu zostanie przybity okolicznościowy stempelek i pocztówka będzie gotowa do wysłania.

W namiocie świątecznym zostanie uruchomiony punkt dla osób słabowidzących i niewidomych, w którym podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni "Nowa praca niewidomych" będą pisać kartki świąteczne w alfabecie Braille'a.

Kto nie zdąży w sobotę napisać pozdrowień będzie jeszcze mógł to zrobić: 6 grudnia, na Krakowskim Przedmieściu przy Domu Polonii, w godz. 12-20 i 12 grudnia, na Jarmarku Świątecznym przy Stadionie Narodowym, w godz. 10-20.

Ratusz zachęca także wszystkich mieszkańców do fotografowania rozświetlonego świątecznymi ozdobami Starego Miasta i Traktu Królewskiego, by w ten sposób powstał reportaż z "Wielkiej iluminacji" oczami jej uczestników.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie





REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY