REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

IMB Asymetria projektuje, Erbud buduje

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 30 mar 2016 14:22
IMB Asymetria projektuje, Erbud buduje

Erbud został generalnym wykonawcą kompleksu biurowego w krakowskich Dębnikach. Budynki zostały tak zaprojektowane, aby działały zgodnie z wymogami proekologicznego certyfikatu LEED na poziomie Gold. Autorem koncepcji architektonicznej jest krakowskie biuro IMB Asymetria.

REKLAMA

Zespół Porto Office, składający się z dwóch budynków biurowych klasy A, powstanie na eksponowanej działce przy ul. gen. Bohdana Zielińskiego.

W pierwszym etapie projektu, którego budowa już się rozpoczęła, powstanie czterokondygnacyjny budynek Porto Office B, zbudowany na planie litery L, w którym zaplanowano ok. 5,5 tys. mkw. użytkowej powierzchni biurowej i usługowej. W drugim etapie powstanie budynek o powierzchni ok. 7,1 tys. mkw. Oba budynki cechować będzie kameralna architektura, synergia z otaczającą zielenią oraz wysokiej klasy naturalne materiały wykończeniowe elewacji i części wspólnych. Zdecydowana większość miejsc parkingowych zlokalizowana będzie w garażu podziemnym.

Firma Erbud 22 marca br. podpisała umowę na generalne wykonawstwo budynku. Umowa o wartości 25,6 mln zł, będzie realizowana do 31 marca 2017 r. Inwestorem jest firma Porto Office B Sp. z o.o.

W ramach realizacji umowy Erbud wybuduje budynek biurowo-usługowy segmentu B z parkingiem podziemnym oraz instalacjami: wodno-kanalizacyjną, elektryczną, klimatyzacji, grzewczą, odgromową, stacją transformatorową i węzłem ciepłowniczym wewnątrz budynku. Erbud odpowiedzialny będzie również za infrastrukturą techniczną, tj. wjazd drogowy, przebudowę chodnika, drogi rowerowej, kanalizacji ulicznej, sygnalizacji świetlnej i przyłączy: wodno-kanalizacyjnego oraz ciepłowniczego.

Obiekty zaprojektowane są w zgodzie z ideą budownictwa zrównoważonego, co podparte będzie stosowną certyfikacją (projekt został oficjalnie zarejestrowany jako kandydat do certyfikatu LEED Gold). Inwestycja zrealizowana będzie w duchu zielonego budownictwa, promując ekologiczne formy transportu jak rowery i samochody elektryczne. Do planowanego kompleksu poprowadzą ścieżki rowerowe, w budynku znajdą się szatnie z prysznicami dla rowerzystów, a w garażu podziemnym punkty do ładowania aut elektrycznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY