REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Innowacyjna technologia drewniana

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 16 paź 2015 11:24
Innowacyjna technologia drewniana
Prezentacja projektu studyjnego organizowanego przez szwajcarsko-polską grupę projektową
Innowacyjna technologia drewniana
Innowacyjna technologia drewniana
Innowacyjna technologia drewniana
Innowacyjna technologia drewniana

Inżynierowie z High Tech Timber, ich polscy partnerzy Buro Happold oraz architekci z pracowni WXCA zaprezentowali koncepcję nadbudowy wykonanej w innowacyjnej technologii drewnianej nad budynkiem biurowym przy ulicy Jagiellońskiej 23 w Warszawie.

REKLAMA

Podczas spotkania grupa składająca się ze szwajcarskich inżynierów z High Tech Timber, ich polskich partnerów – Buro Happold oraz architektów z pracowni WXCA zaprezentowała koncepcję czterokondygnacyjnej nadbudowy wykonanej w innowacyjnej technologii drewnianej nad istniejącym dwukondygnacyjnym budynkiem biurowym przy ulicy Jagiellońskiej 23 w Warszawie. To efekt kilkumiesięcznej pracy obu zespołów projektowych oraz wspólnych czerwcowych warsztatów, które odbyły się w Warszawie.

Celem prezentacji było zapoznanie przedstawicieli polskiego rynku nieruchomości z nowoczesnymi rozwiązaniami budownictwa drewnianego, stosowanego powszechnie w europejskich stolicach oraz aglomeracjach miejskich m.in. w Londynie, Berlinie, Paryżu czy Zurichu.

Współczesna technologia pozwala na zastosowanie drewnianej konstrukcji sprężonej w kilkukondygnacyjnej zabudowie śródmiejskiej. Konstrukcja drewniana jest dziesięciokrotnie lżejsza od analogicznej konstrukcji betonowej, co jest szczególnie istotne w przypadku nadbudowy istniejących budynków, których fundamenty bardzo często nie są w stanie przenosić dodatkowych obciążeń. Liczne ubytki znajdujące się w Warszawie w zabudowie historycznej dają szansę na szerokie zastosowanie tej technologii w przyszłości, dlatego też to właśnie Warszawa została wybrana przez specjalistów z High Tech Timber jako przestrzeń projektu studialnego.

Prezentacja została oficjalnie otwarta przez Chantal Moser z Ambasady Szwajcarii.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY