REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Innowacyjny biurowiec według Kuryłowicz & Associates

  • Autor: propertydesign.pl
  • 13 mar 2014 14:08
Innowacyjny biurowiec według Kuryłowicz & Associates
Budynek biurowy wg Kuryłowicz & Associates, fot. Powiśle Park
Innowacyjny biurowiec według Kuryłowicz & Associates

Realizowana przez Powiśle Park sp. z o.o. budowa zespołu biurowo-usługowo-mieszkalnego przy ul. Kruczkowskiego 2 w Warszawie została zakończona zgodnie z harmonogramem. Projekt otrzymał ostateczną decyzję o pozwoleniu na użytkowanie. Inwestycję zaprojektowała pracownia Kuryłowicz & Associates. Głównym projektantem był prof. Stefan Kuryłowicz, a następnie prof. Ewa Kuryłowicz i arch. Marcin Goncikowski.

REKLAMA

Budynek biurowy według projektu pracownii Kuryłowicz & Associates swoim kształtem i elewacją, złożoną z ułożonych pionowo płyt granitowych, nawiązuje do palnika gazowego. Posadowiony jest u zbiegu ulic Kruczkowskiego i Ludnej, na terenie od 150 lat należącym do gazownictwa warszawskiego, frontem do parków im. Marsz. E. Śmigłego-Rydza i Na Książęcem.

Obiekt ma siedem kondygnacji naziemnych przeznaczonych na biura i lokale usługowe oraz trzy podziemne, przeznaczone na miejsca postojowe. Jego powierzchnia użytkowa to 25.003,99 mkw., w tym powierzchnia biur: 6.813,60 mkw.

W budynku zastosowano innowacyjne rozwiązania energooszczędne: nowoczesne rozwiązania klimatyzacyjne, zasilanie oparte na trójgeneracji gazowej, której urządzenia znajdują się w podziemiach, oraz system zarządzania budynkiem BMS.

Na parterze budynku znajdować się będą stanowiska obsługi klientów PSG. Na pierwszym piętrze powstało centrum konferencyjne. Od strony placu, oddzielającego budynek biurowy od inwestycji apartamentowej Na Powiślu, ozdobionego szeregiem odrestaurowanych zabytkowych lamp gazowych, znajdować się będzie restauracja.

W ramach inwestycji powstał budynek biurowy klasy A – przeznaczony na siedzibę Polskiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o. (PSG) – oraz pięć budynków apartamentowych Na Powiślu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY