REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Innowacyjny Life Science Park powstał w Krakowie

  • Autor: Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju
  • 10 paź 2014 11:06
Life Science Park w Krakowie, fot. MIR

Powstał nowoczesny i wyspecjalizowany ośrodek innowacyjności w Krakowie. Wysokiej klasy powierzchnia laboratoryjna i biura pod wynajem już czekają w Jagiellońskim Centrum Innowacji. Koszt inwestycji to 154,4 mln zł.

REKLAMA

Life Science Park jest kompleksem, który zaprojektowano z myślą o stworzeniu optymalnego środowiska dla rozwoju nauk przyrodniczych. Na infrastrukturę Parku składa się kompleks 3 budynków (20 tys. mkw.) z wysokiej klasy powierzchniami laboratoryjnymi i biurami pod wynajem dla dużych firm i MŚP, działających w branży lifescience.

W budynkach A i C Park udostępnia powierzchnie laboratoryjne dla przedsiębiorstw. Budynek B przeznaczono głównie na rozwój projektów naukowych z obszaru life science. Tworzy on przestrzeń dla świadczenia usług w ramach pakietu "Inkubator" i przeznaczony jest pod wynajem powierzchni biurowej i laboratoryjnej, a także zaplecza organizacyjnego i technicznego dla projektów naukowych oraz małych firm z sektora life science rozpoczynających działalność (seed) lub w początkowej fazie rozwoju (start-up).

Inwestycja o całkowitej wartości 172 mln zł, otrzymała dofinansowanie z Programu Innowacyjna Gospodarka w wysokości 154,4 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY