Inspiracją dla projektu dawna fabryka czekoladypropertydesign.pl - 14-03-2014 15:56


Galeria Goplana powstanie w Lesznie na terenach byłych zakładach Goplana i Metalplast. Autorem koncepcji jest pracownia Łącki Krzywoszański Architekci.

Nowa galeria powstanie w miejscu dawnej fabryki słodyczy "Goplana". Koszt inwestycji szacowany jest na około 200 milionów złotych. Obejmuje on zarówno sam gmach galerii - sześć kondygnacji, jak i przebudowę dróg wokół niego. Inwestor MGC Inwest na swój koszt przebuduje część ul. Dąbrowskiego. Zmieni się też wygląd poprzecznych uliczek Wróblewskiego i Krótkiej - część tej ostatniej stanie się pasażem przechodzącym przez galerię.

W Galerii Goplana o powierzchni najmu wynoszącej 22 500 mkw. znajdzie się 100 lokali handlowo-usługowych i gastronomicznych, w tym delikatesy, oraz część rozrywkowa: kino, klub fitness i kręgielnia. Dwa najwyższe poziomy Galerii zajmie parking.

Projekt autorstwa biura Łącki Krzywoszański Architekci wyróżnia fabryczny styl elewacji Galerii Goplana w nawiązaniu do dawnej fabryki czekolady, proste geometryczne układy, pionowy podział struktury i barwna okładzina panelowa. Wrażenie przestrzenności formy uzyskano dzięki półprzezroczystej warstwie metalowej siatki.

Prace budowlane ruszą w marcu przyszłego roku, a ich zakończenie zaplanowano na październik 2015 roku.