REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Instytut Biotechnologii UG został uroczyście otwarty

  • Autor: gdansk.pl
  • 15 kwi 2016 09:35
Instytut Biotechnologii UG został uroczyście otwarty
Instytut Biotechnologii UG, fot. Grzegorz Mehring, gdansk.pl

Międzyuczelniany Wydział Biotechnologi Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego doczekał się siedziby na miarę swoich potrzeb - informuje oficjalny portal miejski gdansk.pl.

REKLAMA

14 kwietnia uroczyście otwarto Instytut Biotechnologii UG na kampusie uczelni w Oliwie. Gmach zaprojektował "Warsztat Architektury Pracownia Autorska Krzysztof Kozłowski" z Sopotu. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 60,5 mln zł, z czego 60,4 mln zł pochodziło z dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Do nowego budynku w Oliwie przeniesiono nie tylko funkcjonujące już laboratoria, w ramach inwestycji powstały nowe, z najnowocześniejszą infrastrukturą badawczą. W pięciokondygnacyjnym gmachu (jedna kondygnacja znajduje się pod ziemią) o powierzchni użytkowej przeszło 7,8 tys. mkw., powstało m.in. Specjalistyczne Laboratorium Bioinformatyczne, w którym uruchomiony zostanie klaster komputerowy (czyli zespół komputerów dużej mocy obliczeniowej), a także laboratorium o podwyższonych wymaganiach czystości i szczelności.

Oprócz laboratoriów badawczych w gmachu znajduje się audytorium na 200 osób (z możliwością podziału na dwa mniejsze), laboratoria i sale dydaktyczne, sale seminaryjne i komputerowe, pomieszczenie dla kół studenckich, czytelnia i sala rady wydziału.

Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY