REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Intensywne prace na dworcu Łódź Fabryczna

  • Autor: UM Łódź
  • 27 lis 2014 15:24
Na dworcu Fabrycznym wielki ruch, fot. UM Łódź

Dworzec Łódź Fabryczna to największa łódzka inwestycja. Co słychać na budowie nowego obiektu?

REKLAMA

Jak podaje łódzki magistrat, zakończyło się układanie gotowych, betonowych elementów prefabrykowanych, które od roku zwożono na plac budowy, a następnie z pomocą dźwigów montowano z nich główną konstrukcję dworca. Po stronie zachodniej, gdzie będzie wejście główne, odtwarzana jest już charakterystyczna fasada starego dworca. Przed frontem, wzdłuż ul. Nowoskładowej, poprowadzone zostaną tory tramwajowe. Znajdzie się tam również kilkudziesięciometrowy przystanek tramwajowy ze stylowym zadaszeniem. Tramwaj będzie jechał po stropie dworca.

Na budowie tunelu skończono wybieranie ziemi. Trwają prace konstrukcyjne, głównie związane z wylewaniem płyty dennej. Tunel prowadzi aż do ul. Niciarnianej, ale pod wiaduktem na ul. Kopcińskiego do wydrążenia pozostało około 300 metrów. Te ostatnie prace będą skoordynowane ze wzmocnieniem i przebudową fundamentów wiaduktu - podaje oficjalny portal Łodzi.

Na przyszłym dworcu autobusowym jest już wyznaczonych ponad dwadzieścia stanowisk. Są rampy, drogi doprowadzające i dojazdowe do podziemnego parkingu na około tysiąc miejsc.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY