REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Inwestowanie w luksusowe obiekty to długa i trudna droga

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 25 lut 2014 11:45
Inwestowanie w luksusowe obiekty to długa i trudna droga
Wiesław Likus, fot. Piotr Waniorek

Nie chce budować kolejnego hotelu spełniającego rygorystyczne wymagania międzynarodowych sieci - ważniejszy jest klimat, indywidualizm i luksus. Biurowiec nie musi byś szklano-metalowym akwarium, które zestarzeje się za 10 lat - może być ultranowoczesnym przyczynkiem do rozwoju cywilizacyjnego. Podkreśla, że w biznesie nie robi wszystkiego w rytm pieniądza - Wiesław Likus.

REKLAMA

Obok żadnej nieruchomości z portfela rodziny Likusów nie da się przejść obojętnie. Luksusowe hotele w odrestaurowanych kamienicach, nowoczesne biurowce, czy surowy w formie witkAc swoją estetyką wzbudzają wiele emocji, ale wszystkie cechuje bardzo wysoka jakość. Dlaczego?

Od samego początku nasza filozofia prowadzenia biznesu jest ukierunkowana nie tylko na zysk, ale również na chęć pozostawienia czegoś po sobie. Zależy nam, by zmieniać otoczenie na lepsze. Zasadniczym kryterium nie jest więc dla nas wyłącznie pieniądz - choć oczywiście nie da się bez niego funkcjonować - ale przyczynek do rozwoju cywilizacyjnego. Jeśli nowo powstające budynki są wysokiej jakości, ludzie żyjący w ich otoczeniu stają się lepsi.

W naszym kraju jest jeszcze wiele do zrobienia, a my pokazujemy, że da się tworzyć dobre projekty.

Wybierają Państwo trudne projekty związane z przywracaniem do życia zabytkowych nieruchomości. Czy w dzisiejszych czasach inwestowanie w architektoniczne perełki opłaca się?

W krótkiej perspektywie nie. W dłuższej - oczywiście tak. Wystarczy popatrzeć na budynki na Zachodzie Europy. Oczywiście to ludzie tworzą atmosferę miejsc, w których przebywamy, ale bez otoczki historycznej trudno wykreować odpowiedni klimat.

Dla wielu osób podróżowanie to nie tylko przemieszczanie się z miejsca na miejsce, ale również przebywanie w historycznych hotelach, z piękną architekturą. Emocje, jakie temu towarzyszą, są dla części z nas ważne i nie da się ich doświadczyć w obiektach sieciowych.

Inną zaletą zabytkowych nieruchomości jest ich świetna lokalizacja.

Stare zabytkowe obiekty nie starzeją się moralnie, nawet gdy pokryją się brudem i patyną. Drogie, trwałe elementy - jak kamień, drewno - potrafią przetrwać próbę czasu, tworząc wizytówkę epoki, w którym powstawały. Jest to droższe, ale pytanie o jak długiej perspektywie czasowej mówimy.

Czy dbałość o stworzenie w każdym obiekcie niepowtarzalnej atmosfery była powodem tego, że nigdy nie zdecydowali się Państwo na współpracę z sieciami hotelarskimi?

Naszą ambicją jest stworzenie polskiej sieci, która będzie wyróżniać się od tego, co obecnie mamy na rynku. Marzymy, by za kilkanaście lat była na tyle duża, że nasza rodzina będzie w stanie przenosić ten biznes, w formie franczyzy, na inne rynki. To kolejny powód, dlaczego tak dużą wagę przykładamy do jakości i indywidualnego stylu.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY