REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Inwestycje dworcowe w Szczytnie, Siemiatyczach i Czeremsze wkraczają w kolejny etap

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 23 gru 2016 11:17
fot Fotolia

PKP S.A. wybrała wykonawcę dokumentacji projektowej, przedprojektowej i okołoprojektowej dla inwestycji dworcowych w Szczytnie, Siemiatyczach i Czeremsze. Są to inwestycje realizowane w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

REKLAMA

Opracowaniem dokumentacji dla inwestycji w Czeremsze i Szczytnie zajmie się firma An Archi Group z Gliwic. Wartość oferty w przypadku Czeremchy to nieco ponad 230 tys. zł brutto, dla Szczytna ponad 364 tys. zł brutto. W odpowiedzi na przetarg dotyczący opracowania dokumentacji dla tych inwestycji wpłynęło łącznie 9 ofert (5 dla Szczytna i 4 dla Czeremchy).

Natomiast na ogłoszenie w przetargu dotyczącym opracowania dokumentacji dla dworca w Siemiatyczach odpowiedziało 5 wykonawców. Wartość zwycięskiej oferty konsorcjum firm BBC Best Building Consultants Nadzory i doradztwo Budowlane Łukasz Zdziebłowski, BBC Best Building Consultants oraz Schuessler – Plan Inżynierzy to ponad 196 tys. zł brutto.

Głównym celem realizowanych inwestycji jest jak najlepsze dostosowanie dworców do potrzeb pasażera i zapewnienie najwyższych standardów obsługi. Kompleksowa przebudowa obiektów oznacza gruntowną modernizację wnętrza i elewacji budynków, uporządkowanie terenów przyległych oraz dostosowanie dworców do potrzeb osób o ograniczonej mobilności i osób niepełnosprawnych.

W ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia PKP S.A. realizuje 10 inwestycji dworcowych (Nidzica, Olsztyn Główny, Olsztyn Zachodni, Olsztynek, Szczytno, Skarżysko-Kamienna, Białystok, Bielsk Podlaski, Czeremcha, Siemiatycze). Łączna wartość dofinansowania z Programu wynosi 160 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY