REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Jak będzie wyglądało miasto przyszłości?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 10 sie 2016 09:03
Jak będzie wyglądało miasto przyszłości?
Fotos z filmu AOA, link: youtube.com/watch?v=rj3aUPSiolQ

Nieustanne dyskusje o tym, jak technologia zmieni miasta, znajdują odbicie w realnych projektach. Avoid Obvious Architects oraz TETRA Architects and Planners przygotowali niezwykłą transformację głównej arterii miasta Bao’an.

REKLAMA

Autostrada G107 to jedno z najważniejszych miejsc na transportowej Bao’an, Schenzen. Władze miasta rozpoczęły proces rekultywacji starych terenów poprzemysłowych. Celem jest powstanie dzielnicy przyszłości, zorientowanej na ekologię i nowoczesne technologie. Głównym punktem projektu będzie modernizacja 30-kilometrowego odcinka G107.

Avoid Obvious Architects przygotowała absolutnie niezwykły projekt transformacji tego miejsca. Według architektów tradycyjne autostrady są już niepotrzebne i niewystarczająco wydajne. Ideałem ma być transport intermodalny, oparty na pojazdach samobieżnych, jak drony czy samochody autonomiczne i kolei wysokich prędkości. 

Z tego względu obecna 12-pasmowa autostrada zostanie zmniejszona i przystosowana do warunków miasta przyszłości. Po pierwsze w każdą ze stron poprowadzone zostaną 4, zamiast 6 pasów. Zmniejszy to zanieczyszczenie środowiska. Oprócz tego autostrada stanie się bardziej kręta oraz zastosowane zostaną dwa dodatkowe poziomy. To podstawa dla stworzenia przestrzeni zielonych oraz publicznego transportu. Według planu dotarcie z jednego punktu rejonu do drugiego ma potrwać nie dłużej niż 15 minut.

Cel ostateczny? Uczynienie z Bao’an "smart city", a do 2045 roku całkowite usunięcie emisji dwutlenku węgla.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY