REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Jak ożywić Miasto Kazimierzowskie w Radomiu?

  • Autor: UM Radom
  • 19 lis 2015 10:30
Jak ożywić Miasto Kazimierzowskie w Radomiu?
fot. Fotolia

Radom prowadzi konsultacje społeczne dot. przyszłości Miasta Kazimierzowskiego, dzielnicy położonej w obrębie dawnych, nieistniejących obecnie murów obronnych. Tym razem spotkano się z inwestorami.

REKLAMA

Kilkudziesięciu przedsiębiorców wzięło udział w kolejnym spotkaniu poświęconym przyszłości Miasta Kazimierzowskiego. To część konsultacji społecznych prowadzonych przez władze miasta. - Głównym wyzwaniem, które stoi przed nami jest wygenerowanie ruchu, dającego lokalom usługowym, czy placówkom handlowym, pozyskać nowych klientów - mówił witając przedsiębiorców prezydent Radosław Witkowski.

Jak informuje oficjalny portal miejski Radomia, uczestnicy spotkania potwierdzili, że ożywienie miasta kazimierzowskiego jest konieczne, by można było tam prowadzić działalność gospodarczą. Zwracali uwagę m.in. na potrzebę poprawy dostępności komunikacyjnej. Wśród zgłoszonych propozycji jest m.in. ponowne otwarcie dla ruchu ulicy Żeromskiego na odcinku od Traugutta do Wałowej oraz stworzenie w tym rejonie parkingów. Inne pomysły na ożywienie miasta kazimierzowskiego to organizowanie w Rynku świątecznych kiermaszów i imprez kulturalnych, wspieranie inicjatyw związanych z rozwojem księgarni i antykwariatów, czy przeniesienie Wydziału Komunikacji Urzędu Miejskiego do ratusza. Pojawiły się także propozycje przeniesienia na teren miasta kazimierzowskiego jednej z radomskich szkół średnich, utworzenia muzeum rowerów i rozbudowy monitoringu. Uczestnicy spotkania zwrócili też uwagę na brak miejskich toalet i zamieszkiwanie w tej części miasta osób naruszających ład i porządek.

Spotkanie z przedsiębiorcami było już drugim z serii spotkań konsultacyjnych zorganizowanych przez władze miasta. Wcześniej sporo podobnych opinii i wniosków zgłosili także przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY