REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Jak powinna wyglądać Dolina Krzemowa?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 01 wrz 2016 10:45
Jak powinna wyglądać Dolina Krzemowa?
Sina Plaza, fot. AEDAS

Sina Plaza to oddany do użytku w maju tego roku niezwykły projekt biurowy. Firma Aedas przygotowała budynek, który w niczym nie ustępuje najbardziej innowacyjnym, amerykańskim projektom.

REKLAMA

Sina Plaza zlokalizowany jest na terenie Zhongguancun Science Park w Pekinie. Centrum określane jest często mianem "chińskiej Doliny Krzemowej". Budynek został formalnie oddany do użytku w maju br.

Budynek został w całości zajęty przez Sina Corporation. To właściciel m.in. serwisu Weibo. Inwestycja ma spełniać jeden warunek - ma być "pozbawiona ograniczeń". Jego wnętrza zapełniły otwarte biura, laboratoria R&D, powierzchnie konferencyjne oraz centra wystawiennicze. 

Architekci nie zapomnieli również o pracownikach. Powstały specjalne kantyny i miejsca, gdzie mogą spędzić wolny czas. W budynku przygotowano także specjalny supermarket.

Design budynku przypomina symbol "∞" oznaczający nieskończoność. W ten sposób architekci chcieli odnieść się do możliwości, jakie kryją się w nowoczesnych technologiach. Jednocześnie budynek posiada bardzo dużą funkcjonalność, dzięki m.in. szerokim możliwościom adaptacyjnym pozwalającym na dowolne kształtowanie wnętrz.

Jak przystało na projekt XXI-wiecznego biurowca, na jego dziedzińcu znajdują się dwa zielone ogrody. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY