REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Jak szybko drukuje się biurowiec? W Dubaju wiedzą

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 25 sie 2016 14:23
Jak szybko drukuje się biurowiec? W Dubaju wiedzą
"Biuro Przyszłości" w Dubaju, czyli pierwszy na świecie budynek wydrukowany w technologii 3D. (mała konstrukcja na dole) Fot. Bene
Jak szybko drukuje się biurowiec? W Dubaju wiedzą
Jak szybko drukuje się biurowiec? W Dubaju wiedzą
Jak szybko drukuje się biurowiec? W Dubaju wiedzą
Jak szybko drukuje się biurowiec? W Dubaju wiedzą

Pierwszy na świecie biurowiec wydrukowany w technologii 3D został otwarty w sierpniu br. w Dubaju. Zarówno obiekt jak i wyposażenie wnętrz powstało przy użyciu olbrzymiej drukarki. "Biuro przyszłości" wyposażyła firma Bene.

REKLAMA

Drukowanie "Biuro Przyszłości", bowiem tak został nazwany ten budynek, który jest pierwszym projektem Dubai Futures Foundation, trwało 17 dni. Obiekt ma wszystkie standardowe udogodnienia takie jak prąd, woda, łącze telekomunikacyjne czy klimatyzację. Biuro ma 2 tys stóp kwadratowych powierzchni.

Biuro, w tym meble, detale czy elementy strukturalne, zostały stworzone przy użyciu drukarki 3D o wysokości ok. 6 metrów, długości 45 m i szerokiej na 12 metrów. Drukarka posiadała specjalne ramię które wykonywało "wydruk". 

Za projekt wnętrz i ich wyposażenie innowacyjnymi meblami biurowymi odpowiadała austriacka firma Bene. Budynek należy do Dubai Futures Foundation, rządowej inicjatywy mającej na celu promocję wizjonerskich projektów i technologii.

W aranżacji wykorzystano kolekcję mebli biurowych "Filo" oraz "AL". Na pierwszą z nich składają się: fotel, stół przeznaczony do spotkań w niewielkich grupach oraz obszerny stół konferencyjny o długości 7 m, przy którym mogą obradować łącznie 24 osoby. Z kolei znakiem rozpoznawczym kolekcji "AL" jest użycie takich materiałów, jak drewno, szkło i aluminium. Uzupełnieniem aranżacji "Biura Przyszłości" są meble z kolekcji "Parcs" i "Timba".

O zastosowanych w biurze meblach czytaj na portalu www.biznesmeblowy.pl.

Duży wpływ na funkcjonalność wnętrz znajdujących się w "Biurze Przyszłości" ma Idea Lab - autorski koncept firmy Bene, którego celem jest intensyfikowanie współpracy w zespołach i generowanie kreatywnych pomysłów. Znalazł się on w centralnym punkcie "Biura Przyszłości". Jego podstawowym elementem jest Idea Wall - ścianka multimedialna, a w aranżacji wykorzystano m.in. meble z kolekcji "Parcs" i "Timba". Zarówno zastosowane meble, jak i organizacja przestrzeni mają wyzwalać kreatywność i polepszać komunikację.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY