REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Jak wybrać odpowiednią wykładzinę do hotelu?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 27 lip 2015 12:57
Jak wybrać odpowiednią wykładzinę do hotelu?
fot. Coniveo
Jak wybrać odpowiednią wykładzinę do hotelu?
Jak wybrać odpowiednią wykładzinę do hotelu?
Jak wybrać odpowiednią wykładzinę do hotelu?

Podłogi w hotelach kojarzą się z wygodą i komfortem chodzenia oraz estetycznym wyglądem. Ponadto wykładzina w hotelowych wnętrzach powinna być zarówno trwała, jak i łatwa w czyszczeniu. Jak wybrać odpowiednią wykładzinę do hotelu?

REKLAMA

Wybierając wykładziny do swoich obiektów, właściciele hoteli lub inwestorzy kierują się kilkoma czynnikami – jakością i estetycznym wyglądem, trwałością materiałów oraz łatwością konserwacji. 

- Na rynku mamy duży wybór wykładzin podłogowych, ale nie wszystkie z nich sprawdzą się w hotelowych pomieszczeniach, charakteryzujących się dużym natężeniem ruchu. Należy wybierać zatem materiały o odpowiednich właściwościach, które będą służyły przez lata i będą wywoływały pozytywne wrażenie na gościach hotelowych - mówi Jarosław Michalak, dyrektor działu techniczno-handlowego w firmie Coniveo.

Wykładzina dywanowa położona w hotelowych wnętrzach, takich jak recepcja i korytarze, powinna charakteryzować się wysoką gramaturą – od 700 g/m2. Większość producentów zaleca stosowanie w hotelach materiałów o jeszcze większej gramaturze – powyżej 1000 gr/m2. Materiałem spełniającym powyższe wymagania jest m.in. wykładzina welurowa, tzw. strzyżona, która dodatkowo jest wyjątkowo odporna na intensywne użytkowanie i długo utrzymuje jednolity kolor.

Odpowiednie pierwsze wrażenie

Każde pomieszczenie hotelowe wymaga zastosowania innego rodzaju materiału. Pierwszym miejscem, które gość odwiedza w hotelu, jest hall i recepcja. To tutaj tworzy się pierwsze wrażenie na temat hotelu.

Jeśli w budynku jest duży hall główny, to warto stworzyć trzy strefy wejścia za pomocą wycieraczek obiektowych, które będą oczyszczać obuwie gości z brudu i wilgoci. Te strefy to przestrzeń przed wejściem do budynku, przedsionek i miejsce tuż za drzwiami hotelu oraz korytarz. Jeżeli hotel je zastosuje, to w recepcji można ułożyć wykładziny dywanowe o największej gramaturze (min. 1000g/m2), obiektowej klasie użytkowej (min. 31) oraz wysokiej klasie palności (min. Cfls1).

Jeżeli przy wejściu do hotelu zostały stworzone dwie strefy czyszczące (przed wejściem i zaraz za nim), to lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie wykładziny elastycznej LVT. Są to luksusowe płytki i panele winylowe, które imitują takie naturalne materiały, jak drewno i kamień. Wykładzina LVT jest bardziej odporna na duże natężenie ruchu, jak również na wilgoć i brud nanoszony z zewnątrz budynku.

Wykładzina tłumiąca hałas?

Korytarze hotelowe powinny przede wszystkim tłumić dźwięki, aby hałas nie przeszkadzał gościom wypoczywającym w pokojach. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie wykładziny dywanowej o wysokiej gramaturze runa (np. welurowej) na podkładzie piankowym, która pochłania dźwięki. Jeśli przez korytarz poprowadzona jest droga pożarowa, należy zastosować materiały o kasie palności Bfls1.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY