REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Jak wyglądał słynny, białostocki Hotel Ritz?

  • Autor: propertydesign.pl
  • 11 mar 2014 13:54
Jak wyglądał słynny, białostocki Hotel Ritz?
Białostocki Hotel Ritz, fot. Muzeum Historyczne w Białymstoku

Muzeum Historyczne zaprasza na otwarcie stałej ekspozycji z prezentacją makiety Hotelu Ritz. Będzie można zobaczyć jeden z najbardziej reprezentacyjnych przedwojennych budynków Białegostoku.

REKLAMA

Słynny, białostocki Hotel Ritz otwarto w 1913 roku w samym centrum miasta. W czasie drugiej wojny światowej został zniszczony przez wojska niemieckie, ostatecznie został wyburzony po zakończeniu działań wojennych.

Hotel wybudowano w stylu neobarokowym z elementami eklektyzmu. Składał się z czterech kondygnacji i dysponował 50 pokojami. Budowla przez trzy dekady pełniła rolę jednej z wizytówek miasta. Hotel słynął ze wspaniale wyposażonych apartamentów, wykwintnej kuchni i luksusowych balów. Białostoczanie zwykli mówić "był Ritz, nie ma nic".

W pamięci mieszkańców miasta pozostały wspomnienia po słynnym hotelu, a na strychach liczne pamiątki, których gromadzenie uwieńczone zostało w roku 2013 projektem makiety hotelu, na której odsłonięcie Muzem Historyczne zaprasza. Na wystawie zobaczymy m.in. przedwojenne zdjęcia, dokumentację projektową hotelu, a nawet menu hotelowej restauracji sprzed II wojny światowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY