REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Jak wyglądałby świat bez szkła?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 27 mar 2015 12:13
Jak wyglądałby świat bez szkła?
Trasa AK w Warszawie Fot. Pilkington Polska
Jak wyglądałby świat bez szkła?
Jak wyglądałby świat bez szkła?
Jak wyglądałby świat bez szkła?
Jak wyglądałby świat bez szkła?

Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu... Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałby świat bez szkła? To pytanie stało się motywem przewodnim kampanii #moreglass, prowadzonej z inicjatywy Stowarzyszenia Glass for Europe.

REKLAMA

Szkło jest materiałem o niezliczonej ilości zastosowań, a przedmioty, którym nadaje szczególnego znaczenia czy ostatecznego kształtu spotykamy na każdym niemal kroku. Szkło odgrywa kluczową rolę we współczesnym świecie. Jednak ze względu na swoje specyficzne właściwości, takie jak transparentność, korzyści, jakie wnosi do naszego życia często pozostają niezauważone. W związku z tym Stowarzyszenie Glass for Europe zrzeszające pięciu największych producentów szkła płaskiego w Europie, w tym NSG Group, zainicjowało kampanię #moreglass. Celem przedsięwzięcia jest promowanie znaczenia szkła w otaczającej nas rzeczywistości.

Kampania realizowana jest przy użyciu serii ekspresywnych grafik m.in. ze świata sztuki, filmu i nauki, których przekaz pogłębiają bardzo wymowne pytania dotyczące znaczenia szkła, także i w naszym codziennym życiu. Okna i elewacje budynków, szyby samochodowe, systemy solarne, takie jak moduły fotowoltaiczne czy kolektory słoneczne, wyposażenie i dekoracja wnętrz, sprzęt elektroniczny – szkło wykorzystuje się wszędzie, a jego znaczenie wraz z rozwojem nowoczesnych technologii wciąż rośnie. To właśnie główny przekaz, jaki niesie kampania Stowarzyszenia Glass for Europe.

Jak muzea wyglądałyby bez szkła?

Pytanie jest motywem przewodnim jednej z odsłon kampanii #moreglass. Szkło jest nieodłącznym elementem ekspozycji obrazów i innych dzieł sztuki. Szkło niskorefleksyjne zapewnia doskonałą prezentację eksponatów, nie zakłócając odbioru sztuki zbędnymi odbiciami światła czy sylwetek zwiedzających. Z kolei szkło laminowane stanowi niezbędny element ochrony cennych eksponatów muzealnych przed zniszczeniem bądź kradzieżą. Dzięki temu koneserzy sztuki oraz pasjonaci historii mogą swobodnie podziwiać coraz bogatsze muzealne kolekcje, świadomi ich dobrego zabezpieczenia przed zagrożeniem ze strony przestępców.

Jak życie w okolicy o dużym natężeniu hałasu wyglądałoby bez szkła?

W czasach gdy życie, szczególnie w aspekcie zawodowym, koncentruje się wokół dużych miast, a infrastruktura drogowa dynamicznie się rozwija, coraz trudniej o ciche miejsce do pracy czy mieszkania. Życie w niedalekim sąsiedztwie od dróg szybkiego ruchu, autostrad, linii kolejowych czy lotnisk byłoby niezwykle uciążliwe bez zastosowania szkła dźwiękochłonnego. Szkło, dzięki wysokiej izolacyjności akustycznej odseparowuje od męczącego i szkodliwego dla zdrowia hałasu zapewniając błogą ciszę, tak ważną zarówno dla odpoczynku, jak i pracy.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY