REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Jak zmieni się nabrzeże Oławy? Wielka metamorfoza za rok

  • Autor: UM Wrocław
  • 21 mar 2016 11:53
fot. Wrocław

Deptak dla pieszych, ścieżki rowerowe, kilka stref rekreacji, pomosty widokowe nad rzeką oraz przystanie dla łódek - tak może się zmienić nabrzeże rzeki Oławy, ciągnących się od Mostu Oławskiego do Mostu Rakowieckiego.

REKLAMA

Jak informuje oficjalny portal miejski Wrocławia, właśnie odbyło się spotkanie z mieszkańcami i przedstawicielami spółki Wrocławska Rewitalizacja oraz twórcami z Pracowni Projektowej „Vertigo”, tworzącej wstępny projekt zmian. Podczas spotkania, przedstawiciele spółki zaznaczyli, że projekt ma jak najmniej ingerować w przyrodę.

W przedstawionym projekcie rewitalizacji nabrzeży Oławy znalazło się m.in. kilka stref rekreacji, gdzie mieszkańcy będą mogli się zrelaksować w pięknym otoczeniu zadbanej zieleni. Na odcinku od kładki przy ul. Szybkiej do kładki przy Żabiej Ścieżce zaplanowano pawilon z małą gastronomią,a atkże wypożyczalnią sprzętu rekreacyjnego. Ma tam się znaleźć również duża łąka kwietna, wokół której zostanie poprowadzony tor rolkowy. Tuż obok ma powstać miejsce wypoczynku pod żaglami oraz plac zabaw z urządzeniami wodnymi. W planie są także urządzenia sprawnościowe dla młodzieży typu parkour. Natomiast w miejscu dawnego lądowiska dla helikopterów zaprojektowano wieżę widokową ze zjeżdżalniami. W planach jest również specjalny teren dla psów - podaje oficjalny portal miesjki Wrocławia.

Przez całą długość projektowanego odcinka będzie ciągnąć się specjalnie wydzielony teren spacerowy od strony rzeki oraz ścieżki rowerowe od strony miasta. Inwestor planuje w przyszłym roku rozpocząć jego realizację.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY