REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Jak zmieni się Rynek Łazarski w Poznaniu?

  • Autor: UM Poznań
  • 04 gru 2015 12:12
fot. Fotolia

Od 3 do 16 grudnia br. pracownicy Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta UMP zbierają uwagi i pomysły do planowanego konkursu dotyczącego modernizacji Rynku Łazarskiego.

REKLAMA

W konsultacjach wykorzystana zostanie innowacyjna metoda - Geoankieta - za pomocą której możliwe będzie uzyskanie szerszej wiedzy na temat społecznych preferencji i oczekiwań związanych z podniesieniem atrakcyjności Rynku Łazarskiego.

Przedmiotem konsultacji jest przedstawienie propozycji wytycznych programowych do planowanego konkursu dot. modernizacji Rynku Łazarskiego. Podjęte działania są pierwszym etapem prac mających na celu podniesienie atrakcyjności tego miejsca poprzez nadanie mu nowych funkcji społecznych i kulturowych, zahamowanie procesu degradacji, uzupełnienie rynku o nowe potrzebne atrakcyjne elementy pozwalające wykreować dla tego miejsca wysoką jakość wspólnej przestrzeni. Wpisują się również w cele ujęte w Strategii Rozwoju Miasta Poznania do roku 2030, realizując program Przyjazne Śródmieście, w ramach którego prowadzona jest m.in. kontynuacja dawnego programu strategicznego dotyczącego śródmiejskich rynków i placów - informuje oficjalny portal miejski Poznania.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY