REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Jak zmieniać podejście do przestrzeni publicznej? W Gdyni mają na to sposób

  • Autor: gdynia.pl
  • 29 sie 2016 10:36
Jak zmieniać podejście do przestrzeni publicznej? W Gdyni mają na to sposób
fot. Pixabay

Stowarzyszenie Inicjatywa Miasto w Gdyni wraz z okolicznymi mieszkańcami i działaczami postanowiło zmienić oblicze skweru przy ulicy Widnej. Jeszcze we wrześniu powstanie tam specjalny Miejski Ogród.

REKLAMA

Nowy ogród pojawi na ul. Widnej, a jego lokalizacja została wybrana nieprzypadkowo. Na podstawie niedawnej diagnozy, poprzedzającej działania rewitalizacyjne w Gdyni, zachodnia część dzielnicy Witomino-Radiostacja została uznana za teren zdegradowany, wymagający rewitalizacji.

Nowoczesny Miejski Ogród będzie składał się z drewnianych konstrukcji z wyznaczonym miejscem na zieleń. Inspiracją dla projektantów były parklety, czyli niewielkie meble miejskie, zajmujące przestrzeń zbliżoną do miejsca parkingowego. Podesty posłużą za meble, na których będzie można odpocząć lub uciąć sobie pogawędkę z sąsiadem.

Projekt realizowany jest przez stowarzyszenie Inicjatywa Miasto we współpracy z Centrum Designu Gdynia i Centrum Innowacji Społecznych. Jest jedną z dwóch zwycięskich inicjatyw w konkursie z zakresu kształtowania przyjaznej przestrzeni publicznej w 2016 roku, finansowanego przez Miasto Gdynia.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY