REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Jaka była Warszawa w czasach prezydentury Stefana Starzyńskiego?

  • Autor: Muzeum Historyczne m.st. Warszawy
  • 07 lip 2014 11:20
Jaka była Warszawa w czasach prezydentury Stefana Starzyńskiego?
fot. Fotolia

Warszawa przeszła metamorfozę mentalną i strukturalną w czasach prezydentury Zygmunta Słomińskiego i Stefana Starzyńskiego. O tej metamorfozie opowie 21.07 br. inż. arch. Maria Sołtys.

REKLAMA

Muzeum Historyczne m.st. Warszawy zaprasza na serię spotkań poświęconych miastu z pierwszej połowy XX wieku. Cykl wykładów Marii Sołtys o Warszawie pierwszej połowy XX wieku /3. poniedziałek miesiąca/ organizuje Muzeum Historyczne m.st. Warszawy. Pierwszy z nich pn. “Obraz zamierzonego porządku” między szkicem z 1916 roku a uchwałą z 25 czerwca 1938 roku, odbędzie się 21 lipca br., godz. 18.30.

Warszawa w czasach prezydentury Zygmunta Słomińskiego i Stefana Starzyńskiego przechodzi metamorfozę mentalną i strukturalną. Organizacja racjonalnego rozwoju miasta zostaje ujęta w rygory planów, a ich realizacja uzależniona od postępu i regresu gospodarczego spoczywa w rękach utalentowanego inżyniera architekta w pierwszym okresie i działacza gospodarczego w drugim. Obaj w imię lokalnych i krajowych ambicji stworzyli więzi łączące nas i dziś.

Maria Sołtys, z wykształcenia inżynier architekt, z zawodu projektant architektury i planów zagospodarowania przestrzennego, członek Izby Architektów, od 10 lat z inicjatywy SARP popularyzatorka historii warszawskiej urbanistyki i współczesnej architektury.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY