REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Jaki będzie 2015 rok pod względem projektowania hoteli?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 24 gru 2014 10:57
Jaki będzie 2015 rok pod względem projektowania hoteli?
fot. Luiza Jodłowska, architekt i właściciel EC-5 Architekci

Zdecydowaną nowością będzie projektowanie obiektów hotelarskich zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju - twierdzi Luiza Jodłowska, właściciel EC-5 Architekci w rozmowie z Propertydesign.pl

REKLAMA

Architektka jest zdania, że już teraz da się zaobserwować zwiększoną świadomość ekologiczną Polaków. - Na przykład, coraz częściej Polacy wybierają lokalne targi żywności zamiast cotygodniowej wizyty w supermarkecie. Trend ten niebawem zacznie dotyczyć również branży hospitality, w której rozwiązania proekologiczne zyskają na znaczeniu - zauważa.

Na płaszczyźnie architektury coraz częściej będziemy mieć do czynienia z technologiami pozwalającymi na efektywne wykorzystanie energii i zasobów naturalnych. - Co ważne rozwiązania tego typu, jeśli zostaną rozsądnie zaprojektowane, mogą przyczynić się także do zmniejszenia kosztów utrzymania hotelu - nadmienia Jodłowska.

Jako przykład podaje firmę Zdrojova Invest. - Oni dostrzegli już sens w proekologicznym podejściu do projektowania i prowadzenia biznesu hotelarskiego. W efekcie swój nowy obiekt Baltic Park Molo firma buduje w zgodzie z wytycznymi certyfikatu LEED - zauważa.

Architektka jest pewna tego, że rok 2015 przyniesie więcej tego typu inwestycji.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY