REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Jakie będzie biuro przyszłości? Zapytaliśmy ekspertów

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 22 wrz 2014 09:40
Jakie będzie biuro przyszłości? Zapytaliśmy ekspertów
Jak będzie wyglądało biuro przyszłości?, fot. Fotolia

„Nigdy nie myślę o przyszłości. Nadchodzi ona wystarczająco szybko” – tak lubił mówić Albert Einstein. Nad tym, aby teraźniejszość płynnie przechodziła w przyszłość pracują architekci, inwestorzy, dostawcy usług, na to wpływają również oczekiwania i rosnąca świadomość najemców. Jak będzie wyglądało biuro przyszłości?

REKLAMA

Ostatnie kilkanaście lat to duże zmiany w projektowaniu przestrzeni biurowej w Polsce. Biuro jako przestrzeń do pracy przeszło prawdziwą rewolucję. Rzadziej pracujemy w małych, zatłoczonych pomieszczeniach z ograniczonym dostępem do światła dziennego w budynku pamiętającym czasy PRL-u. Częściej mamy do dyspozycji elastyczne i mobilne biuro, funkcjonalną przestrzeń do pracy ze strefą relaksu i dostępem do zieleni w nowoczesnym biurowcu oferującym boisko do gry w koszykówkę, a naszym dzieciom przedszkole. A jak będzie wyglądało biuro przyszłości?

Większość architektów jest zgodnych co do tego, że architektura weźmie jeszcze większą odpowiedzialność za środowisko naturalne i człowieka, bo skupi się na nim i na jego potrzebach. – Biuro przyszłości będzie niosło ze sobą pozytywne wartości dla kształtowania przestrzeni publicznej oraz komfort, intelektualną i psychiczną stymulację użytkowników – tak sądzi architekt Krzysztof Zalewski.

Aleksandra Sosnowska, prezes zarządu architektoniczno - brandingowego CPI Studio uważa, że biuro przyszłości może być biurem jutra. - Wystarczy spojrzeć na tę przestrzeń oczami osób, które przebywają w nim na co dzień - twierdzi Aleksandra Sosnowska. Chodzi bowiem o to, aby wyzwolić w pracownikach nie tylko dobrą pracę, ale także osobisty potencjał. Zmiana perspektywy pozwoli na stworzenie dobrej przestrzeni do pracy, w której pracownik będzie się czuł bardziej komfortowo i wydajniej pracował.

Jaka będzie ta daleka przyszłość? Trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź. Piotr Górski z pracowni AP DIZAJN widzi biuro, gdzie podział pomieszczeń w każdej chwili można zmienić za dotknięciem ikony na ekranie. Drukarka 3D dla każdego, urządzenia biometryczne i ekran zamiast blatu to może stać się za chwilę, bo przyszłość głośno puka do polskich biur.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY