REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Jakie trendy zdominowały rynek nieruchomości komercyjnych we Wrocławiu?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 10 lip 2017 14:25
Jakie trendy zdominowały rynek nieruchomości komercyjnych we Wrocławiu?

Nowoczesne biurowce nie tylko stwarzają komfortowe miejsca do pracy, lecz także dbają o zrównoważony rozwój środowiska. Stosowanie najnowszych technologii przyczynia się między innymi do uzyskania niższych kosztów eksploatacji. Coraz więcej wrocławskich biurowców stosuje ekologiczne rozwiązania. Jakie trendy zdominowały rynek nieruchomości komercyjnych?

REKLAMA

Dziś każda firma chce być odpowiedzialna i zaangażowana społecznie. Posiadanie biura zaprojektowanego przy użyciu najnowszych zielonych technologii to ogromny atut. Przyszli pracownicy przypisują otoczeniu niemal tak samo duże znaczenie, jak atmosferze czy wynagrodzeniu finansowemu. Dlatego już podczas projektowania takich obiektów brane jest pod uwagę minimalizowanie negatywnego wpływu na przyrodę i jej ochrona.

Świadome korzystanie z zasobów naturalnych

W nowoczesnych biurowcach coraz częściej stosowane są technologie, które mają wpłynąć na zmniejszenie zużycia wody. Powstający w pobliżu wrocławskiego dworca biurowiec Sagittarius Business House dewelopera ECHO Investment wyposażony będzie właśnie w takie rozwiązania. Nie zabraknie także energooszczędnych wind i energooszczędnego oświetlenia. W budynku przewidziano wygospodarowanie pomieszczenia do recyklingu. Takie rozwiązania mają zmniejszyć koszty eksploatacji obiektu.

Dobrze zaprojektowana okolica

Coraz więcej ludzi rezygnuje z dojazdu do pracy samochodem na rzecz poruszania się rowerem. Wynika to nie tylko z dbałości o własne zdrowie, lecz także z troski o czystość środowiska naturalnego. W otoczeniu budynków nie może zatem zabraknąć infrastruktury rowerowej. Nierzadko w pobliżu obiektu tworzone są choćby niewielkie zielone tereny.

Komfort dla pracowników

W nowoczesnych biurowcach ogromne znaczenie ma zapewnienie poczucia komfortu pracownikom. To właśnie dlatego budynki takie jak Nobilis Business House i Sagittarius Business House wyposażono w dźwiękoszczelne okna. Zastosowano także energooszczędny system klimatyzacji i wentylacji.

– Przykładamy dużą wagę do zapewnienia w naszych biurowcach jak najlepszej izolacji termicznej. Dzięki temu zimą ciepło nie ucieka do otoczenia, a latem pomieszczenia się nie przegrzewają. Od samego początku projektowania budynków mamy na uwadze komfort przyszłych użytkowników. Potwierdzeniem wysokiego standardu i przyjazności dla środowiska są otrzymywane przez nas certyfikaty, takie jak BREEAM – komentuje Katarzyna Murdoch, asesor BREEAM International w Echo Investment.

W Polsce temat zielonych technologii w budownictwie to temat coraz częściej podejmowany. Dyskusja na temat ograniczenia zużycia energii w budynkach i zmniejszenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery sprawia, że inwestorzy poszukują innowacyjnych rozwiązań i wprowadzają je w swoich biurowcach.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY