REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Japoński rzeźbiarz zaprojektuje pomnik "Rodziny jednorożców" w Łodzi

  • Autor: UM Łódź
  • 25 sie 2017 10:26
Japoński rzeźbiarz zaprojektuje pomnik "Rodziny jednorożców" w Łodzi
Rzeźba ma stanąć przy przystanku Piotrkowska Centrum, fot. z arch. UMŁ

Żaden z pięciu projektów, które przeszły do II etapu konkursu na pomnik "Rodziny Jednorożców" nie spełnił wymagań estetycznych ani oczekiwań społecznych. Dlatego sąd konkursowy postanowił nie wyłaniać zwycięzcy artystycznej rywalizacji. Postawiono za to na... japońskiego artystę.

REKLAMA

Ponieważ formuła konkursu i przetargu wyczerpała się to Łódzkie Centrum Wydarzeń wspólnie z Biurem ds. Partycypacji Społecznej oraz Pawłem Bąkiem, autorem wniosku do budżetu obywatelskiego, podjęło decyzję, że pomnik "Rodziny Jednorożców" zaprojektuje japoński artysta. To rzeźbiarz Tomohiro Inaba. Projekt powstanie w trybie zamówienia z wolnej ręki - podaje oficjalny portal miejski Łodzi.

Wybór japońskiego artysty nie jest wyborem przypadkowym, ponieważ prace artysty charakteryzują się niezwykłą subtelnością i delikatnością. Jego rzeźba znakomicie wpisze się w otaczającą ją miejską tkankę i nie będzie konkurowała z infrastrukturą przystanku przesiadkowego Centrum, przy którym stanie. - Znaleźliśmy rozwiązanie, które mamy nadzieję, spełni oczekiwania łodzian. Jest to ważne, gdyż pomnik powstanie w ramach budżetu obywatelskiego, a więc nie powinien budzić kontrowersji, a zyskać pełną akceptację społeczną - zapowiedział Grzegorz Justyński, dyrektor Biura ds. Partycypacji Społecznej UMŁ. 

Prace nad realizacją projektu rozpoczną się jeszcze w tym roku, ale ekspozycja planowana jest na marzec roku następnego. Zakłada się, że realizacja projektu nie przekroczy pierwotnie założonego budżetu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY