REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Jarosław Fijałkowski z Real2B o projektach planowanych inwestycji

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 12 mar 2014 13:57
Jarosław Fijałkowski z Real2B o projektach planowanych inwestycji
Jarosław Fijałkowski, CEO spółki Real2B

Spółka deweloperska Real2B chce wybudować nowoczesny hotel we Wrocławiu i sieć parków handlowych w całej Polsce. Wybrano już pracownię, która zaprojektuje hotel. Wkrótce ma zostać ogłoszony konkurs na koncepcję inwestycji handlowej w Poznaniu.

REKLAMA

- Do zaprojektowania hotelu wybraliśmy pracownię architektoniczną z Poznania – MODO Architekci. W tej chwili jesteśmy na etapie koncepcji i układu funkcjonalnego hotelu – mówi Jarosław Fijałkowski, CEO spółki Real2B.

Hotel powstanie przy Podwalu. Jak podkreśla Fijałkowski, będzie to obiekt międzynarodowej sieci - pierwszy tego typu w Polsce. Tuż obok planowanej przez Real2B inwestycji powstaje hotel Double Tree by Hilton, w ramach przedsięwzięcia OVO Wrocław. - Właśnie dlatego postanowiliśmy, że nowo projektowany hotel będzie miał nowoczesną fasadę. Dodatkowo jest to część Wrocławia, w której mieści się też Galeria Dominikańska, która również ma nowoczesną architekturę. Chcemy się wpisać w ten styl - tłumaczy.

Z kolei w Poznaniu firma chce zbudować jeden z parków handlowych. Będzie on zlokalizowany m.in. na terenach dawnych Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego. Na łącznej powierzchni 50 ha oprócz handlu powstaną mieszkania. Jak informuje Fijałkowski, 20 ha należy do PKP Nieruchomości, kolejne 20 ha ZNTK i kilka hektarów do miasta Poznań.

Inwestorzy planują rozpisanie międzynarodowego konkursu architektonicznego na opracowanie koncepcji dla tych terenów. Ma to być największy konkurs urbanistyczny w Polsce w ostatnich latach. Jednak dla terenów tych nie ma jeszcze planów zagospodarowania przestrzennego.

- To strategiczny teren w mieście, wobec czego wspólnie z miastem i PKP w niedługim czasie będziemy podpisywali porozumienie co do warunków konkursu. Chcielibyśmy, żeby rozstrzygnął się do września i po tym terminie będziemy występowali o warunki zabudowy - podsumowuje Jarosław Fijałkowski.

Spółka Real2B została założona przez Marka Falentę - jednego z najbogatszych Polaków. Strategia firmy zakłada jej wprowadzenie w najbliższej przyszłości na GPW.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY