REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Jeden z nielicznych tak "zielonych" biurowców w Krakowie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 13 sty 2017 10:25
Jeden z nielicznych tak "zielonych" biurowców w Krakowie
fot. materiały prasowe

Krakowski budynek biurowy Kazimierz Office Center otrzymał międzynarodowy certyfikat BREEAM In-Use. Ocenie poddano między innymi efektywność energetyczną, gospodarkę wodną i odpadami, a także jakość materiałów i udogodnienia komunikacyjne.

REKLAMA

- Jako jeden z niewielu budynków w Krakowie możemy się pochwalić oceną Excellent w kategoriach Building Management i Asset Performance. To dowód na wysoką jakość wyróżniającą Kazimierz Office Center spośród innych budynków biurowych w Krakowie. Międzynarodowy certyfikat jest istotny także z biznesowego punktu widzenia, ponieważ podnosi wartość budynku – podkreśliła Magdalena Ruta z funduszu GLL Real Estate Partners, do którego należy budynek.

BREEAM to międzynarodowy system oceny jakości oraz wpływu budynków na środowisko. Certyfikat przyznawany jest przez Building Research Establishment Global od 1990 roku w 78 krajach na świecie. W jego ramach bada się między innymi sposób wykorzystywania energii i wody, dojazd i udogodnienia komunikacyjne, gospodarkę odpadami, czy to jakie materiały wykorzystywane są w budynku. System BREEAM wyznacza standardy i dobre praktyki w projektowaniu, budowaniu i użytkowaniu budynków.

Wybudowany w 2009 roku Kazimierz Office Center jest zlokalizowany przy ul. Podgórskiej 36 w Krakowie. Oferuje ponad 16 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej na pięciu piętrach, w tym powierzchnię handlową na parterze. Za projekt odpowiadała pracownia IMB Asymetria.

– Stale pracujemy nad tym, aby podnieść jakość naszych budynków i dokładamy starań, aby były nie tylko komfortowe dla naszych najemców, ale także przyjazne otoczeniu. Wysoka ocena to także efekt proaktywnego podejścia do samego procesu certyfikacji, w trakcie którego wdrożyliśmy m. in. szereg rozwiązań optymalizujących zużycie mediów oraz wiele udogodnień w częściach wspólnych. Certyfikat BREEAM potwierdza, że Kazimierz Office Center to „zielony budynek” – podsumowała Małgorzata Sęk, Property Manager z firmy BNP Paribas Real Estate, która zarządza budynkiem

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY