REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Jedna z największych inwestycji w historii samorządu Dolnego Śląska na finiszu

  • Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
  • 12 lis 2014 11:55
Jedna z największych inwestycji w historii samorządu Dolnego Śląska na finiszu
Budowa szpitala na wrocławskich Stabłowicach, fot. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Jedna z najważniejszych inwestycji w historii Samorządu Województwa Dolnośląskiego jest już na finiszu. Zakończył się bowiem II etap realizacji Nowego Szpitala Wojewódzkiego we Wrocławiu.

REKLAMA

Nowy Szpital Wojewódzki we Wrocławiu już nie jest placem budowy, zakończył się bowiem II etap realizacji. Zasadnicza budowa lecznicy wraz z lądowiskiem dla helikopterów, urokliwym parkiem, drogami wewnętrznymi i parkingami dobiegła końca. Przed nami III etap realizacji inwestycji, czyli wyposażenie szpitala w aparaturę medyczną, systemy teleinformatyczne i inny sprzęt niezbędny dla jego prawidłowego funkcjonowania - podaje Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Projekt szpitala jest wynikiem konkursu architektonicznego, przeprowadzonego przez Urząd Marszałkowski w latach 2008/2009 roku. W konkursie zwyciężyło konsorcjum VILLART Bogdan Kołtowski oraz Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Haras Arkadiusz Harasimowicz. 

Nowy szpital wojewódzki powstaje w zachodniej części Wrocławia przy ul. Generała Emila Fieldorfa 2 (boczna ul. Kosmonautów) – 4 minuty drogi od węzła Stadion Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.

Szpital będzie miał cztery kondygnacje nadziemne oraz jedną podziemną, jego łączna powierzchnia użytkowa wyniesie ok. 48.7 tys. mkw. Na terenie przylegającym do szpitala zlokalizowano lądowisko dla helikopterów sanitarnych.

W szpitalu dysponującym 550 łóżkami dla pacjentów funkcjonować będzie Szpitalny Oddział Ratunkowy, 15 oddziałów specjalistycznych i przychodnia z 20 poradniami.

Elementem innowacyjnym w nowym szpitalu jest zaprojektowana przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym tzw. „gorąca platforma”, na którą składają się:  SOR, dział diagnostyki obrazowej, blok operacyjny, oddział anestezjologii i intensywnej terapii. „Gorąca platforma” umożliwia szybki i bezkolizyjny transport pacjenta ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego na szybką diagnostykę.

Szpital będzie wyposażony w nowoczesne systemy informatyczne, które ułatwią pracę personelowi szpitala oraz poprawią komfort pobytu pacjentów.

Łączna wielkość nakładów inwestycyjnych na budowę szpitala to ok. 235 mln zł brutto.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY