REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Jedyna taka hala sportowa na Mazowszu

  • Autor: UM Radom
  • 05 maj 2016 12:31
fot. Fotolia

Od symbolicznego wbicia pierwszej łopaty rozpoczęła się budowa Radomskiego Centrum Sportu przy ulicy Struga. To tu powstanie najnowocześniejsza hala sportowo-widowiskowa na Mazowszu i nowy stadion piłkarski według programu funkcjonalno-użytkowego opracowanego przez Estudio Lamela.

REKLAMA

Budowa hali sportowo-widowiskowej i pierwszy etap budowy stadionu piłkarskiego pochłoną 110 milionów złotych. To cena, jaką w przetargu zaproponowała radomska firma Rosa-Bud wspólnie ze spółką Maxto z Krakowa - informuje oficjalny portal miejski Radomia.Według planu centrum sportowe ma być gotowe  w trzecim kwartale 2018 r.

Hala sportowo-widowiskowa ma być najnowocześniejszym tego typu obiektem na Mazowszu spełniającym wymogi międzynarodowych federacji sportowych. Na widowni zasiąść będzie mogło 5000 widzów, z czego ok. 3700 miejsc znajdzie się na trybunach stałych, a ok. 1300 miejsc na trybunach ruchomych. W obiekcie znajdzie się także hala treningowa wraz z szatniami oraz pomieszczeniami administracyjnymi - podaje oficjalny portal miejski Radomia.

Z kolei stadion po zakończeniu pierwszego etapu będzie miał dwie trybuny, na których będzie mogło zasiąść 5,5 tysiąca widzów. Murawa będzie podgrzewana, a cały obiekt zostanie wyposażony w system sztucznego oświetlenia. Program funkcjonalno-użytkowy opracowało Estudio Lamela. Był on podstawą  do ogłoszenia przetargu na budowę obiektu w systemie „Zaprojektuj i wybuduj”.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY