JEMS: Jesteśmy trudni, ale Skanska to zniosłaPropertydesign.pl - 30-05-2017 16:30


Generation Park powstaje w najbardziej eksponowanym miejscu nowego centrum warszawskiej Woli. Za projekt inwestycji firmy Skanska odpowiada pracownia JEMS Architekci. Jak zaczęła się i przebiegała współpraca między inwestorem a architektami?

- Zaczęliśmy ten projekt 5 lat temu, Skanska która nam wtedy zaufała, zaprosiła nas do konkursu na projekt realizowany w jednym z najbardziej prestiżowych miejsc w Warszawie. Udało nam się wówczas stworzyć projekt, który spodobał się firmie - wspomina Paweł Majkusiak z pracowni JEMS Architekci.

To wtedy zapadła definitywna decyzja, że Generation Park dla firmy Skanska zaprojektują JEMSi. - Potem pojechaliśmy do Nowego Jorku, aby się nauczyć i poznać najnowsze trendy panujące w zabudowie wysokościowej. Tam spotkaliśmy się z firmą Skanska, która miała siedzibę w Empire State Building. To pozwoliło nam uwierzyć, że ten projekt stanie się faktem – nadmienia architekt.

Jak przebiegała współpraca z szwedzkim gigantem? - Muszę to powiedzieć, jesteśmy trudni i dziękujemy, że Skanska to zniosła. Myślę, że ta nasza "trudność" wynika z tego, że chcemy, aby ten projekt był możliwie jak najlepszy – zdradza Majkusiak.

Generation Park ma stać się przestrzenią społeczną, tętniącą życiem i dostępną nie tylko dla najemców, ale też lokalnej społeczności. Jak wspomina architekt współpraca nadal trwa i inwestorowi zależy na dalszej pracy nad przestrzenią wspólną. Majkusiak nadmienia, że architekci z inicjatywy firmy Skanska zostali zaproszeni do wspólnych rozmów z władzami Warszawy na temat tego, jak będzie wyglądała ta przestrzeń publiczna. Jaki będzie ich efekt? Dowiemy się niebawem.