Jest kredyt na rewitalizację parku kąpielowego w WiślePAP - 19-03-2018 09:33


Latem 2019 r. mieszkańcy i turyści będą mogli wypoczywać na terenie zrewitalizowanego parku kąpielowego w Wiśle. Prezes komunalnej spółki Baseny Wisła Jakub Stasiewicz powiedział, że firma pozyskała kredyt na realizację kluczowej dla kurortu inwestycji.

- Zawarliśmy porozumienie z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Inwestycja będzie kosztowała 18,5 mln zł. Spłata kredytu nastąpi w ciągu 15 lat. W tym momencie nic już nie stoi na przeszkodzie, abyśmy ruszyli z realizacją inwestycji - powiedział Stasiewicz.

Przygotowania do gruntownej modernizacji parku kąpielowego już trwają. Wykonawca w styczniu przejął plac budowy. Wystąpił do starostwa o pozwolenie na budowę.

Stasiewicz powiedział, że park kąpielowy w centrum beskidzkiego kurortu ze względu na swój zabytkowy charakter zachowa oryginalny wygląd. Przede wszystkim pozostanie basen o wielkości 50 na 50 m z trzema różnymi poziomami głębokości wody, a także główny budynek, który obecnie znajduje się w opłakanym stanie. Atrakcją ma być nowy pawilon z kinem letnim i usługami.

Wykonawca ma ukończyć przebudowę najdalej w pierwszym kwartale 2019 r., aby już latem z obiektu mogli korzystać mieszkańcy i turyści.

Zdaniem burmistrza Wisły Tomasza Bujoka kurort w sezonie letnim podwaja swoją populację i modernizacja nieczynnego w ostatnich latach basenu była niezbędna. "Takiego obiektu nam brakowało" - dodał.

Park kąpielowy w Wiśle został wybudowany w 1932 r.

Basen jest drugą dużą inwestycją, którą w tym roku rozpoczął samorząd Wisły. W mieście ruszyła też modernizacja piętrowego dworca kolejowego Wisła Uzdrowisko, który powstał w 1929 r. Inwestycja finansowana przez samorząd miasta będzie kosztowała ponad 4,8 mln zł, a prace potrwają do sierpnia br.