REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Jest plan budowy lotniska w... Suwałkach

  • Autor: PAP
  • 20 lip 2017 14:13
fot. Fotolia

Władze Suwałk złożyły wniosek do wojewody podlaskiego ws. pozwolenia na budowę lokalnego lotniska, które miasto chce wybudować za ok. 15 mln zł.

REKLAMA

Projekt zakłada budowę lotniska dla małych samolotów pasażerskich przewożących do 50 osób. W tym celu trzeba wybudować pas startowy o długości 1320 m oraz infrastrukturę niewielkiego portu lotniczego. Według wyliczeń magistratu inwestycja może kosztować do 15 mln zł.

Władze miasta już w styczniu br. wystąpiły z wnioskiem o pozwolenie na budowę, ale musiały go wycofać i poprawić. Jak informuje kierownik biura prezydenta Suwałk Kamil Sznel, wniosek został złożony ponownie i władze mają nadzieję, że pozwolenie będzie w miarę szybko.

"Jeszcze w lipcu podpiszemy porozumienie z inwestorem prywatnym, który chce partycypować w kosztach tego przedsięwzięcia. Na przełomie lipca i sierpnia ogłosimy także przetarg na budowę lotniska" - powiedział PAP Sznel.

W magistracie mają nadzieję, że część pieniędzy na inwestycję przekaże także Urząd Marszałkowski. "Przedstawiciele zarządu województwa obiecali nam wcześniej takie wsparcie" - dodał Sznel.

Miasto chce rozpocząć budowę lotniska jeszcze w tym roku i zakończyć we wrześniu 2018 roku.

W województwie podlaskim ma powstać podobne lotnisko w Krywlanach. Kilka dni temu władze Białegostoku ogłosiły przetarg na budowę utwardzonego pasa startowego lotniska Krywlany. Wykonawca ma zostać wybrany jeszcze w tym roku, a inwestycja ma być zakończona również jesienią przyszłego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY