REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Jeszcze w tym roku 1 World Trade Center w nowej odsłonie

  • Autor: propertynews.pl
  • 11 wrz 2014 10:25
Jeszcze w tym roku 1 World Trade Center w nowej odsłonie
WTC 1 w trakcie budowy, fot. Joe Woolhead, Silverstein Properties

13 lat po zamachu na WTC planowane jest otwarcie głównej wieży kompleksu. Biurowiec powstaje w miejscu zniszczonych dwóch bliźniaczych wieży World Trade Center. Za ostateczny projekt architektoniczny odpowiada David Childs.

REKLAMA

Mający 541 m, 105 kondygnacji wraz z iglicą symboliczną wysokość 1776 stóp, wieżowiec WTC 1, zostanie oddany do użytku w tym roku. Będzie to jeden z czterech biurowców w Nowym Jorku, które mają powstać na miejscu zniszczonych budynków. Budynek miał być otwarty już w 2006 roku, ale termin zmieniano kilkakrotnie.

Inwestorem jest Silverstein Properties. Pierwotnie za projekt architektoniczny WTC 1 odpowiedzialny był Daniel Libeskind, jednak ostateczną wersji biurowca zaprojektował David Childs

Przy okazji budowy budynku WTC 1 powstaje imponujący architektonicznie węzeł komunikacyjny World Trade Center Transit Hub. Zaprojektowany został przez hiszpańskiego architekta Santiago Calatravę. Dzięki centralnej lokalizacji węzeł umożliwi dogodny dojazd do One World Trade Center metrem (11 linii) lub szybką koleją PATH z każdego miejsca obszaru metropolitalnego Nowego Jorku. Centralnym elementem obiektu będzie otwieralny świetlik szczelinowy oraz hala o szerokości ponad 91 metrów, przeznaczona na sklepy i restauracje Westfield World Trade Center o łącznej powierzchni 41 806 mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY