REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

JSK Architekci odmładzają centrum handlowe w Wielkopolsce

  • Autor: Properydesign.pl
  • 26 lip 2016 16:24
JSK Architekci odmładzają centrum handlowe w Wielkopolsce
ETC Swarzędz, fot. materiały prasowe

Już od ponad 20 lat działa ETC Swarzędz - najstarsze centrum handlowe w Wielkopolsce, które jest właśnie modernizowane według projeku JSK Architekci. Już rozpoczęły się prace budowlane, które potrwają przez najbliższe 13 miesięcy.

REKLAMA

ETC Swarzędz powstało w latach 90. Galeria zostanie odnowiona i dostosowana do aktualnych standardów rynkowych. Głównym celem modernizacji jest zadaszenie trzech funkcjonujących odrębnie hal i połączenie ich w jeden budynek. Pozwoli to na usprawnienie komunikacji wewnątrz budynku oraz powstanie części wspólnych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniu klientów obiekt wzbogaci się o zupełnie nową, rozbudowaną część gastronomiczną. Centrum zyska nową elewację i komfortowe wnętrza, zostanie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz rodzin z dziećmi. Usprawniona zostanie również wentylacja i klimatyzacja, a dla wygody zmotoryzowanych klientów powiększony zostanie parking, na którym znajdzie się 750 bezpłatnych miejsc postojowych oraz stojaki na rowery.

- Projekt ETC ma duży potencjał. Obiekt ma ponad 20-letnią tradycję handlową, jest lubiany przez mieszkańców Swarzędza i zakorzeniony w ich świadomości. Jednak ze względu na fakt, że powstał w latach 90-tych wizualnie oraz funkcjonalnie przestał się wpisywać w potrzeby współczesnych klientów i najemców. Postawiliśmy sobie za cel przywrócenie mu świetności i dostosowanie go do aktualnych trendów rynkowych – informuje Stefan Ausch, Managing Partner Akron Group.

Powierzchnia centrum po przebudowie wyniesie 20 tys. mkw. Znajdzie się na niej 80 sklepów i punktów usługowych.

Projekt jest realizowany w ramach spółki joint venture utworzonej przez Grupę Capital Park (inwestor) i Akron Group (właściciel obiektu). Generalnym wykonawcą inwestycji jest  korporacja budowlana Doraco. Za projekt architektoniczny zmodernizowanego centrum odpowiada biuro projektowe JSK Architekci. Inwestycja jest finansowana ze środków własnych firm oraz z kredytu inwestycyjnego Erste Bank.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY