REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kamień milowy dla starej Emilii

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 20 lut 2017 10:07
Kamień milowy dla starej Emilii
Emilia

Zakończył się proces demontażu dachu pawilonu Emilia w Warszawie. Proces zakończył kolejny etap przenosin znanego budynku.

REKLAMA

Oficjalnie dach z budynku pawilonu Emilia zniknął 14 lutego br. Jak tłumaczą przedstawiciele inwestora, wszelkie prace związane z demontażem pawilonu realizowane są zgodnie z porozumieniem zawartym z miastem, w tym w szczególności zgodnie z ustalonym harmonogramem i uzgodnionymi projektami wykonawczymi.

Pawilon zostanie przeniesiony w nowe miejsce. Pomysł przeniesienia pawilonu pojawił się z inicjatywy Stołecznego Konserwatora Zabytków, aby ocalić „Emilkę” przed całkowitą rozbiórkę. We współpracy z pracownią BBGK architekci społecznie została opracowana wstępna koncepcja przeniesienia pawilonu.

Dzięki zawartemu porozumieniu między Miastem a spółką Emilia, która będzie partycypować w kosztach przedsięwzięcia (na poziomie 10 mln zł) przenosiny stały się możliwe. W realizacji jest kontrolowany demontaż elementów budynku a następnie wykorzystanie ich do budowy w nowej lokalizacji, czyli przed Pałacem Młodzieży, na styku z parkiem Świętokrzyskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY