REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kamienica na warszawskiej Pradze przejdzie metamorfozę

  • Autor: UM Warszawa
  • 13 sty 2017 12:15
Kamienica na warszawskiej Pradze przejdzie metamorfozę
fot. UM Warszawa

W Stołecznym Zarządzie Rozbudowy Miasta zostały otwarte oferty na rewitalizację i modernizację Teatru Baj i przedszkola, które znajdują się przy ul. Jagiellońskiej 28. Inwestycja jest realizowana w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji prawobrzeżnej Warszawy.

REKLAMA

Wpłynęło 5 ofert złożonych przez: Mostostal Warszawa, Mirmex, konsorcjum firm: T4B Budownictwo i T4B , Warbud oraz konsorcjum firm: Erekta Budownictwo Specjalistyczne i Erekta Budownictwo.

Od 2015 roku miasto prowadzi działania w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji, które skupiają się po prawej stronie Wisły: na Pradze-Północ, Pradze-Południe, Targówku. Na ten cel do 2022 roku ratusz przeznaczy 1,4 mld zł. Inwestycje na tym obszarze są realizowane od 10 lat. Muzeum Warszawskiej Pragi, zmodernizowany Teatr Powszechny i Teatr Rampa, Stadion Narodowy, węzły komunikacyjne, a przede wszystkim II linia metra dały impuls do zmian w tej części miasta. Od końca września 2016 roku działa już Centrum Kreatywności Targowa. Natomiast od grudnia – Centrum Młodych przy Inżynierskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY