REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kamienica na warszawskim Powiślu odzyska blask dzięki... sąsiadom

  • Autor: HouseMarket.pl
  • 02 maj 2016 15:47
Kamienica na warszawskim Powiślu odzyska blask dzięki... sąsiadom
Kryształ Powiśla, inwestycja biurowo-apartamentowa Sawa Apartments (mat.pras.)

Karmar, generalny wykonawca obiektu biurowo-mieszkaniowego Solec Residence zapowiada pieczołowitą rewitalizację sąsiadującej z obiektem kamienicy z 1904 r.

REKLAMA

Północno-zachodnia ściana kompleksu Solec Residence przylega do południowo-wschodniej ściany kamienicy z 1904 roku przy ul. Solec 20a.– W zakresie naszych zadań znajduje się bardzo pieczołowita renowacja elewacji tego budynku. Pod kontrolą stołecznych służb konserwatorskich będziemy ją stylizowali na początek XX wieku. Odtworzymy między innymi pilastry, a na podstawie badań petrograficznych zrekonstruujemy pierwotną barwę elewacji – wyjaśnia Paweł Bogiel, kierownik budowy z firmy Karmar.

Kierownik dodaje, że firma już zajmuje się wzmocnieniem konstrukcji tego zabytkowego obiektu. – Jest on pod szczególną opieką naszych służb technicznych, które za pomocą swoich czujników stale monitorują, czy w tym stołecznym zabytku nie dochodzi do zarysowań – informuje Paweł Bogiel.

Stan elewacji zabytkowej kamienicy sąsiadującej z nowoczesnym apartamentowcem musi mieć istotne znacznie dla inwestora, skoro Solec Residence jest najdroższym budynkiem w portfolio dewelopera.

Część komercyjna Solec Residence zajmie 7 kondygnacji. Budynek D, który przeznaczony jest na biura, oddzielony jest od części mieszkalnej. Deweloper zadbał o osobne ciągi komunikacyjne – dla pracowników i odwiedzających przewidziano niezależne wejście z 2 windami, recepcją i usługą concierge. W parkingu podziemnym 159 miejsc postojowych zostało zarezerwowanych dla firm, które znajdą tu swoją siedzibę. Dodatkowo lokalizacja inwestycji umożliwia skorzystanie z trzech miejskich parkingów znajdujących się w niedalekim sąsiedztwie.

Oprócz biur, w kompleksie zaplanowano również miejsce na punkty handlowe i usługowe. Na dwóch pierwszych kondygnacjach budynku przewidziano przestrzeń dla kawiarni, restauracji, usług medycznych i apteki. Deweloper oferuje 9 lokali o powierzchni od 115 do 570 mkw. Będzie można do nich wejść bezpośrednio z poziomu ulicy oraz z otwartego dla wszystkich wewnętrznego patio. Ten kameralny plac, umiejscowiony od strony ulicy Solec, zostanie połączony z Wisłostradą przejściem, dzięki czemu możliwa będzie swobodna komunikacja pomiędzy Powiślem, a nadrzecznymi bulwarami.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY