Kaplica w hotelu? To tajemnica znanej sieciPropertydesign.pl - 18-08-2016 13:01


Zwykłe budynki potrafią zaskakiwać. Jak zdradza sieć Ritz-Carlton, jednym z najpilniej strzeżonych sekretów jej budynków są kaplice, w których można wziąć ślub.

Każdy z hoteli Ritz-Carlton charakteryzuje się zupełnie innym designem kaplicy. Dla przykładu, w obiekcie położonym na Bali, rozświetlone jest dzięki wielkim taflom szkła zastępującym ściany. Dzięki temu gościom przyjęcia oraz nowożeńcom udostępniony jest widok na Ocean Indyjski.

Z kolei w hotelu zlokalizowanym w japońskim Tokio postawiono na nowoczesny design i gotycki styl. Co ciekawe, w obiekcie znajduje się szklana ściana wypełniona kryształami Swarovskiego. Jej projekt przygotował znany artysta, Mari Noguchi. Inną nowinką jest wymienny ołtarz. Zamiast chrześcijańskiego krzyża kaplica może się zamienić w… tradycyjną, japońską salę ceremonialną.

Zupełnie inny pomysł przyświecał twórcom kaplicy w Pekinie, stolicy Chin. Jest ona wzorowana na… niewielkim, brytyjskim kościele.

Dla porównania, w portugalskim hotelu zlokalizowanym w górach Sintra, gościom przyjęcia weselnego towarzyszą widoki na Ocean Atlantycki oraz średniowieczny styl.