Karuzela już się kręciPropertydesign.pl - 16-04-2014 09:18


9 kwietnia w centrum Turku otworzyło się pierwsze nowoczesne Centrum Handlowe „Karuzela". Jest to już trzecia inwestycja pod nazwą „Karuzela“ po Biskupcu i Wodzisławiu Śląskim.

Pierwszy tydzień pokazał, że centrum handlowe Karuzela było potrzebne miastu i spełniło oczekiwania mieszkańców. Codziennie ponad 10 tys. klientów odwiedza centrum.

Obiekt ma 5350 mkw. powierzchni najmu z 13 znanymi markami i punktami usługowymi. Głównymi najemcami są m.in.: POLOmarket, JYSK, Media Expert, Rossmann, CCC, Deichmann, Martes Sport, Pepco, Empik, oraz Play. Klienci mają do dyspozycji parking na 200 samochodów osobowych. Projekt jest zintegrowany z funkcjonującym dworcem PKS. Wyróżnikiem wszystkich Karuzel jest plac zabaw dla dzieci, który mieści się na parkingu przed każdym centrum.

- Otwarcie i zainteresowanie ze strony mieszkańców Karuzelą przerosło nasze oczekiwania. Cieszymy się, że oferta przyciąga taką liczbę klientów każdego dnia. Karuzele to wygodne miejsca zakupów dla całej rodziny. Wierzymy, że będą się w nich pozytywnie „kręcić“ super oferty w sklepach ku satysfakcji klientów - mówi Marceli Maćkiewicz z Retail Concept, która komercjalizowała park handlowy.

Inwestorem jest spółka Karuzela. Generalnym wykonawcą projektu była firma Budrem, projekt architktoniczny powstał w biurze architektonicznym API z Poznania. Komercjalizacją zajmowała się firma Retail Concept, specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości handlowych na terenie całej Polski.