REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Każde pokolenie potrzebuje własnej opowieści o historii. To misja Muzeum Historii Polski od WXCA

  • Autor: PAP
  • 02 lut 2017 09:45
Każde pokolenie potrzebuje własnej opowieści o historii. To misja Muzeum Historii Polski od WXCA
fot. WXCA

Dyrektor Muzeum Historii Polski Robert Kostro zaprezentował austriackiej publiczności w Instytucie Polskim w Wiedniu misję, cele i zadania muzeum. Projekt siedziby stałej MHP jest autorstwa pracowni architektonicznej WXCA.

REKLAMA

"Każde pokolenie potrzebuje własnej opowieści o historii Polski" - podkreślił Kostro. Opowiedział obszernie o planowanym kształcie muzeum, które w Cytadeli Warszawskiej ma zajmować powierzchnię około 30 tys. m kw., przy czym przestrzeń wystawy stałej wynosić będzie 7 tys. mkw.

Muzeum jako część Parku Niepodległości na terenie Cytadeli sąsiadować będzie z Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Katyńskim oraz Muzeum X Pawilonu. Na podstawie licznych wizualizacji dyrektor Kostro zaprezentował publiczności planowany wygląd stałej siedziby muzeum. Opowiedział również o przedsięwzięciach wystawienniczych placówki, m.in. o zorganizowanej w 2016 roku w niemieckim Bundestagu wystawie "Polacy i Niemcy. Historie dialogu" oraz o przygotowanej przez Muzeum Historii Polski i Centrum Myśli Jana Pawła II z okazji Światowych Dni Młodzieży w lipcu 2016 roku wystawie pt. "Jan Paweł II. Źródła".

Dyrektor opowiedział austriackiej publiczności o akcji zbierania pamiątek do muzeum pt. "Małe Wielkie Historie", o portalu historycznym, który muzeum uruchomiło w 2010 roku wspólnie z Polską Agencją Prasową, a także o współpracy muzeum z Google Cultural Institute.

Muzeum Historii Polski zostało powołane 2 maja 2006 roku przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Do jego głównych zadań należy promocja polskiej historii i kultury w Polsce i za granicą, gromadzenie zbiorów związanych z historią Polski oraz szeroko pojęta działalność edukacyjna. Choć muzeum nie ma jeszcze własnej siedziby, zrealizowało już wiele wystaw.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY