REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kielce: powstał budynek "zielonej szkoły"

  • Autor: Geopark Kielce
  • 11 lip 2014 16:23
Kielce: powstał budynek "zielonej szkoły"
fot. Geopark Kielce, UM Kielce

W ramach budowy ogrodu botanicznego w Kielcach powstał ciekawy projekt "zielonej szkoły"

REKLAMA

Budynek został zaprojektowany na nieregularnym rzucie, aby łagodniej wpisywał się w otoczenie. Jest to budynek o konstrukcji żelbetowej, częściowo obłożony gabionami w celu uzyskania pochyłej powierzchni ścian. Pomieszczenie zajęć edukacyjnych nie będzie zadaszone, jedynie z ażurowym, drewnianym sklepieniem. Ściany obłożone siatką stalową ocynkowaną do pięcia się roślinności. W budynku zaprojektowano także zespól toalet ogólnodostępnych również dla innych zwiedzających. W budynku znajdą się pomieszczenia dydaktyczne, odpowiednio wyposażone w pomoce naukowe.

Do podstawowych kierunków działalności ogrodu należeć będzie edukacja dzieci, młodzieży, studentów i ogółu społeczeństwa. Realizacja tego celu będzie możliwa dzięki utworzeniu „zielonej szkoły”, która w oparciu o zgromadzone w ogrodzie zbiory i kolekcje roślin będzie prowadzić edukację z zakresu botaniki, ekologii, ogrodnictwa, leśnictwa, ochrony środowiska, a być może także z zakresu geologii, zoologii czy architektury krajobrazu.

Projekt "zielonej szkoły" jest dofinansowany w 40% z funduszy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, realizowanym w latach 2013-14.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY