REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kieleckie Centrum Geoedukacji zmieni się nie do poznania

  • Autor: UM Kielce
  • 09 sie 2016 14:04
fot. pixabay.com

Centrum Geoedukacji w Kielcach czekają wielkie zmiany. Specjalnie powołana komisja dokona oceny projektów koncepcyjnych w ramach przetargu na modernizację ekspozycji stałej w centrum wraz z budową Geologicznego Ogrodu Doświadczeń. Po wyłonieniu zwycięzcy na podstawie projektu koncepcyjnego zostanie opracowany projekt wykonawczy.

REKLAMA

Jak informuje oficjalny portal miejski Kielc, nowością jest Geologiczny Ogród Doświadczeń, czyli edukacyjny plac zabaw, który powstanie na przedłużeniu dachu budynku w drodze do rezerwatu Wietrznia. Idea jest taka by tę przestrzeń wyposażyć w różnego rodzaju stanowiska edukacyjne, które służyłyby jednocześnie zabawie i nauce.

Modernizacja centralnej części ekspozycji opowiadającej o morzu dewońskim oraz ukazującej procesy geologiczne a także budowa Geologicznego Ogrodu Doświadczeń, są jedną z trzech części inwestycji polegającej na rozbudowie infrastruktury edukacyjnej na obszarach przyrodniczo cennych administrowanych przez Geopark Kielce. Kolejne to modernizacja i rozbudowa parku edukacyjnego rezerwatu Kadzielnia oraz zagospodarowanie fragmentu rezerwatu Wietrznia - podaje kielecki magistrat.

Modernizacja Centrum Geoedukacji w Kielcach zakończy się najpóźniej w czerwcu 2019 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY