REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kilometrowy wieżowiec pnie się w górę

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 15 cze 2015 12:51
Kilometrowy wieżowiec pnie się w górę
Budowa Kingdom Tower

Trwają prace na budowie najwyższego budynku na świecie. Kingdom Tower zlokalizowany w Jeddah w Arabii Saudyjskiej osiągnął wysokość ok. 80 metrów. Budynek będzie oddany do użytku w grudniu 2018 roku.

REKLAMA

Budynek w momencie oddania do użytku będzie miał ponad km wysokości. Znajdzie się w nim łącznie 500 tys. mkw. powierzchni użytkowej ulokowanej na 200 piętrach. 160 z nich zajmą lokale mieszkaniowe, biurowe, usługowe i hotelowe. Projekt przygotowała pracownia Adrian Smith + Gordon Gill Architecture.

Imponujące w wieżowcu nie są tylko jego wymiary. Przy jego budowie zostanie wykorzystany najwyższy dźwig na świecie. Operator Liebherr 357 HC-L 18/32 znajdzie się na wysokości 1005 metrów. Dźwig został specjalnie zaprojektowany, by sprostać ekstremalnym warunkom panującym na tej wysokości. Na placu znajdują się także trzy dźwigi Liebherr 280 HC-L 16/28.

W budynku znajdą się również jedne z najszybszych wind na świecie. Mają one osiągnąć prędkość 12,5 metra na sekundę. Użytkownicy wieżowca będą mogli skorzystać z łącznie 65 wind.

Podobał się artykuł? Podziel się!REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY