REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kinga Nowakowska: W rewitalizacji liczą się miejsca z duszą i historią

  • Autor: propertynews.pl
  • 03 paź 2016 13:11
Kinga Nowakowska: W rewitalizacji liczą się miejsca z duszą i historią
Kinga Nowakowska, fot. PTWP

Miejsca z duszą i historią są bezcenne. Ich rewitalizacja, choć trudna i kosztowna, procentuje w długoletniej perspektywie – uważa Kinga Nowakowska, dyrektor zarządzająca z grupy Capital Park.

REKLAMA

Grupa Capital Park pracuje nad projektem rewitalizacji Norblina od ośmiu lat. - Mamy nadzieję rozpocząć budowę na początku przyszłego roku. Dla nas najważniejsze jest miejsce z duszą i historią, a nie projekt. Poszukujemy takich obiektów – mówi Kinga Nowakowska, dyrektor zarządzająca grupy Capital Park.

Przyznaje jednocześnie, że kupując zabytkowy obiekt, trzeba mieć świadomość pracy, jaką trzeba włożyć w jego rewitalizację. Kupując Norblin grupa Capital Park wiedziała, że będzie zmuszona do wdrożenia wyjątkowych rozwiązań, by odtworzyć charakterystyczny klimat fabryki.

- Odbieraliśmy to jako atut. Oczywiście wyzwania są ogromne. Proces jest pracochłonny, trwa bardzo długo, uzgodnienia są wieloletnie, a koszty, zazwyczaj większe niż się zakładało. Ale my myślimy innymi kategoriami. Nie jesteśmy deweloperem, który kupuje i sprzedaje, tylko chcemy zachować część własności być może na zawsze i nią zarządzać. Jeśli pojawią się najemcy i uda się zachęcić warszawiaków do odwiedzania Norblina i spędzania w nim czasu, to w długoletniej perspektywie wartość tego miejsca będzie o wiele większa niż innego obiektu w centrum Warszawy – tłumaczy Kinga Nowakowska.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY