REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kładka dla pieszych i rowerzystów na Łazienkowskim w 2017 roku

  • Autor: zdm.waw.pl
  • 09 mar 2016 10:03
Kładka dla pieszych i rowerzystów na Łazienkowskim w 2017 roku
Projekt kładki dla pieszych i rowerów na moście Łazienkowskim, Transprojekt-Warszawa

W przyszłym roku powstaną kładki dla pieszych i rowerzystów na moście Łazienkowskim. Na tę inwestycję Rada Warszawy przyznała Zarządowi Dróg Miejskich 16 mln zł. Jest pięciu chętnych do budowy kładki.

REKLAMA

Most Łazienkowski został otwarty dla ruchu kołowego pod koniec października ubiegłego roku. Wciąż jest jednak niedostępny dla pieszych i rowerzystów. Dlatego jeszcze w trakcie prac zapadła decyzja, że wzdłuż mostu pojawi się też kładka rowerowo-piesza. Choć nie można jej było wykonać w ramach samej odbudowy przeprawy, nowy most jest przystosowany do montażu kładek podwieszonych pod główną płytą mostu, poniżej chodników.

Na budowę kładki Rada Warszawy przyznała Zarządowi Dróg Miejskich 16 mln zł. Składa się na to m.in. budowa kilkusetmetrowej stalowej konstrukcji podwieszonej pod mostem oraz przyczółków po obu stronach Wisły. Najtańsza oferta przetargowa jest na kwotę 13,5 mln zł.

Kładka powstanie na podstawie koncepcji przygotowanej przez Transprojekt-Warszawa.

Pod przeprawą zostaną podwieszone dwie kładki – po północnej i południowej stronie. Po stronie śródmiejskiej połączą się one ze ścieżkami na Cyplu Czerniakowskim, zaś po praskiej - z drogą rowerową wzdłuż Wału Miedzeszyńskiego. Projekt przewiduje także dodatkową kładkę pozwalającą przejechać nad Wałem Miedzeszyńskim (po północnej stronie węzła), gdzie połączy się ona z budowaną właśnie drogą dla rowerów wzdłuż al. Stanów Zjednoczonych. Zachowana zostanie rezerwa pod ewentualną przyszłą rampę pozwalającą dostać się na plaże i ścieżkę rekreacyjną na praskim brzegu Wisły. Kładka pod mostem będzie szeroka na 3,4 m. Dzięki  temu, że będzie ona podwieszona poniżej pomostu przeprawy, jej nachylenia nie przekroczą 6-7 proc. Cała trasa będzie wyposażona w nowe oświetlenie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY