REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Klamki antyseptyczne to higieniczna innowacja dla handlu

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 22 gru 2014 13:42
Klamki antyseptyczne to higieniczna innowacja dla handlu
Higieniczna innowacja dla handlu
Klamki antyseptyczne to higieniczna innowacja dla handlu
Klamki antyseptyczne to higieniczna innowacja dla handlu

Klamki antyseptyczne to dobry sposób zwiększenia higieny w galeriach handlowych. Likwidują bakterie, chronią przed ich namnażaniem i przyleganiem.

REKLAMA

Klamki drzwiowe to jedne z najczęstszych źródeł przenoszenia bakterii. Szczególnie w obiektach użytku publicznego, jak galerie handlowe, przez które codziennie przewijają się tysiące osób. Zapewnienie ochrony przed drobnoustrojami w obszarze toalet, pomieszczeń dla karmiących matek lub biur jest więc koniecznością. Niestety środki dezynfekujące nie wystarczą. Działają stosunkowo krótko i nie zapewniają stałej ochrony.

- Klienci galerii handlowych korzystają z wejść do pomieszczeń sanitarnych praktycznie od rana do wieczora. W tym czasie kontakt z klamkami ma niezliczona liczba osób, które mogą być nosicielami groźnych bakterii i wirusów – mówi Rafał Osiński z firmy Häfele.

Trudno jest stale odkażać elementy, z którymi klienci mają styczność. Dlatego nowym rozwiązaniem w kwestii podnoszenia higieny galerii i obiektów handlowych, są klamki ze specjalną powłoką antybakteryjną na bazie miedzi.

- Powłoka Alasept została zaprojektowana z myślą o miejscach, gdzie kontakt lub ryzyko przenoszenia drobnoustrojów, powinny zostać ograniczone do minimum – mówi Rafał Osiński. – Sekretem jej skuteczności jest to, że zapobiega przyleganiu bakterii, a te którym uda się pozostać na klamce, likwiduje ze skutecznością równą najlepszym środkom odkażającym - dodaje.

Według niezależnego niemieckiego instytutu badawczego Hohenstein Laboratories, Alasept wykazuje 100-procentową zdolność do likwidacji bakterii. Podstawowe testy wykazały też jej efektywność w zwalczaniu wirusów. To najbardziej innowacyjna i bezpieczna tego typu technologia na rynku – w przeciwieństwie do powłok zapobiegających wyłącznie przyleganiu, posiada właściwości odkażające. Dlatego jej atuty są wykorzystywane także w obiektach medycznych, jak szpitale, przychodnie, kliniki, czy prywatne gabinety lekarskie. Powłoka Alasept znajduje też zastosowanie w specjalistycznych narzędziach medycznych. Klienci galerii handlowych mogą więc mieć pewność, że klamki, z którymi mają styczność są w pełni bezpieczne. Informuje o tym również specjalny znaczek umieszczony na drzwiach.

Zachodnie centra handlowe zdążyły już przekonać się o przydatności rozwiązań antyseptycznych. Dbałość o higienę obiektu wpływa bowiem na jego wizerunek i renomę. To zwiększa komfort klientów, a ci chętniej powracają do miejsc, gdzie czują się bezpiecznie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY